Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

FROM THE BOX/ 9 UMĚLCŮ Z HELSINEK

Česká centra připravila reciproční výstavu. Instituce nabídla prestižní prostory Českého centra Praha pro výstavu současného finského umění s tím, že finský partner – Forum Box –poskytne v roce 2017 adekvátní prostor v centru Helsinek pro výstavu českých umělců.

Prezentace devíti finských umělců, členů sdružení Forum Box 

20. listopadu 2015 – 16. ledna 2016, 
České centrum Praha, Rytířská 31, Praha 1

Na výstavě se představí Kaisaleena Halinen, Emma Helle, Markus Kåhre, Juhana Moisander, Vesa-Pekka Rannikko, Tommi Toija, Samppa Törmälehto, Antti Oikarinen a Ilona Valkonen, kteří se věnují sochařství, uměleckým instalacím, videoartu či malbě nebo zasahují mezioborově do každé z disciplín.

Výtvarníci jsou členy uměleckého sdružení Forum Box, které bylo v Helsinkách založeno sochařem Kainem Tapperem (1930–2004) v roce 1996. Hlavním posláním spolku je nabídnout vlastní výstavní prostor a přispět tak k obohacení a podpoře finského kulturního života. Forum Box v současné době sdružuje přibližně 80 výtvarníků a herců, z nichž všichni patří k současné finské umělecké špičce. Sdružení si klade za cíl být prostorem, který je otevřený všem formám uměleckého vyjádření.

Výstavu připravilo umělecké sdružení Forum Box a České centrum Praha s podporou Frame Visual Art Finland a The Arts Promotion Centre Finland.


INFORMACE
Místo konání: České centrum Praha
Organizátor výstavy: Česká centra
Otevírací doba Českého centra Praha:
PO – PÁ    11–18
SO        11 – 17
Adresa: České centrum Praha, Rytířská 31, Praha 1
www.czechcentres.cz/prague

 

ČESKÁ CENTRA
Česká centra jsou agenturou Ministerstva zahraničních věcí pro propagaci České republiky v zahraničí. Na mezinárodním poli prosazují zejména českou kulturní scénu. Síť českých center působí ve 22 metropolích a velkých městech na třech kontinentech.


DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNEŘI: