Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Česká centra na Evropském dni jazyků zaujmou pozoruhodným doprovodným programem

Česká centra připravila v rámci Evropského dne jazyků netradiční doprovodný program. Přijďte se zaposlouchat! 24.9.2015 16-19 hod. Galerie Lucerna. Těšíme se na Vás.

KULTURNÍ KONSTANTA, JAZYKOVÉ KONTINUUM: JÍST CHLEBA, PÍT VODU“  zvuková instalace Pavla Sterc.

24. 9. 2015 od 16 do 19:00 hod. proběhne v pasáži Lucerna již tradiční Speak-dating u příležitosti Evropského dne jazyků. Akci, která má připomenout potřebu překonávání jazykových bariér, organizují evropské kulturní instituty v Praze sdružené v EUNIC a Zastoupení Evropské komise v České republice. Letos poprvé událost ozvláštní Česká centra, a to svým zcela nepřeslechnutelným doprovodným programem v podobě  šestikanálové zvukové instalace Pavla Sterce nazvané „Kulturní konstanta, jazykové kontinuum: Jíst chleba, pít vodu“ (2015). Unikátní souzvuk ozvláštní prostor nově otevřené Galerie Lucerna.

Zvuková instalace vznikla ve spolupráci s Janem Bičovským z Ústavu srovnávací jazykovědy Filozofické fakulty Univerzity Karlovy a Radkem Skarnitzlem z Fonetického ústavu Filozofické fakulty Univerzity Karlovy a jejich studenty. Projekt vynikl za finanční podpory Českých center.

Evropský den jazyků se koná 24.9. v pasáži Lucerna a pořádají ho kulturní instituty v Praze sdružené v EUNIC a Zastoupení Evropské komise v ČR. Víc info zde: http://www.goethe.de/ins/cz/prj/ets/csindex.htm

Doprovodný program Evropského dne jazyků

24.9.2015

Čas: od 16. - 19.:00 hod.

Kde: Lucerna Gallery (logo) / pasáž Lucerna, Václavské nám. Praha

Ilustrační foto: foto z uvedeni v NTK

Tisková zpráva k akci ke stažení zde.

Rada Evropy

 

 

 


DOPORUČUJEME:

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 
PARTNEŘI: