Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Současná česká animace: Západočeská univerzita (19.–28. června)

Česká centra ve spolupráci s vybranými vysokými školami a filmovými festivaly uvádějí speciální program pásem animovaných filmů, jimiž vzdávají hold současné české animaci. Animace vždy patřila k rodinnému stříbru česk(oslovensk)é kinematografie a tuto pozici zaujímá stále, o čemž svědčí mezinárodní pozornost a ocenění, jichž se současným animovaným dílům dostává. Připomeňme též, že v letošním roce uplyne 120 let od narození Hermíny Týrlové, která stála u zrodu čs. animovaného filmu.

Západočeská univerzita - Studio animované a interaktivní tvorby

19. až 28. června 2020
Sledujte pásmo animací ZDARMA na Dafilms ZDEProjekce filmů proběhnou on-line prostřednictvím platformy Dafilms, která má mezinárodní dosah a profesní renomé. Fokus na současnou českou animaci zde bude uveden jako jeden ze speciálů. Od června do září zde bude postupně zdarma představeno několik pásem ve formě kurátorských filmových výběrů přibližně hodinové stopáže, přičemž každé z nich bude k volnému zhlédnutí na 10 dní. Filmy budou opatřeny anglickými titulky, pokud nejsou zcela jazykově bezbariérové.

Studio animované a interaktivní tvorby (Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara, Západočeská univerzita v Plzni) vede profesor Jiří Barta a asistent Vojtěch Domlátil.

Studio poskytuje kreativní prostor pro propojení klasických animačních technologií se současnou digitální a interaktivní produkcí. Studenti si mohou vybrat různé techniky, vizuální styly a hlavní zaměření - během studia si mohou vyzkoušet širokou škálu možností nebo se postupně krok za krokem specializovat. Kromě nakreslené, stop-motion a experimentální animace zde existuje vynikající zázemí pro loutkovou animaci. Studenti se specializací na 3D mohou využít neobvyklou technologii zachycení pohybu, kterou má škola k dispozici. Herní nadšenci se mohou soustředit na hry v podstatě po celou dobu.

Studio animované a interaktivní tvorby sbírá mnoho úspěchů na mezinárodní scéně (Annecy, Animafest Zagreb, Hirošima, Anifilm, Fest Anča, Česká hra roku, Ceny Anděl, Anima Mundi, Fantoche, Monstra, Supertoon, Primanima, Montreal Stopmotion, New Chitose Letištní animační festival, Turku animovaný filmový festival, Zlínský filmový festival atd.)

Představení ateliéru ZDEDOPORUČUJEME:

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 
PARTNEŘI: