Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Výzva pro fotografy!

Jednou z nejdůležitějších aktivit Týdne fotografie ve Stockholmu (STOCKHOLM PHOTOGRAPHY WEEK 2013), který pořádá od 27. května do 2. června 2013 přední švédská galerie Fotografiska, je mezinárodní program FINE ARTS PORTFOLIO REVIEWS, jenž nabízí fotografům možnost konzultovat svou práci se světově proslulými experty v oblasti fotografie a zúčastnit se soutěže FOTOGRAFISKA BEST PORTFOLIO AWARD (hlavní cena je 2.500EUR).

Program Fine Arts Portfolio Reviews je určen především pro profesionální fotografy s výstavní minulostí, kteří by rádi získali zpětnou vazbu na svou práci od renomovaných kritiků (jako jsou například Johanna Neurath, Min-Jung Jonsson, Putri Tan, Gilou Le Gruiec) a navázali pracovní kontakty v oblasti fotografie s profesionály z celého světa. Zájemce o zařazení do programu musí nejprve zaslat své fotografické portfolio a projít vstupním výběrem. Fine Arts Portfolio Reviews budou probíhat od pátku do soboty (31. 5. – 1. 6. 2013) ve Fotografiska, v případě postupu do užšího výběru je zaručeno minimálně 8 dvacetiminutových one-on-one rozhovorů s kurátory, kritiky a galeristy. Poplatek za setkání s kritiky a reviews činí 5950 SEK.

Součástí programu je také OPEN PORTFOLIO NIGHT, při které bude mít každý fotograf možnost prezentovat svou práci veřejně.

Více informací o tom, jak se zúčastnit Fine Arts Portfolio Reviews, najdete zde:
http://spwk.eu/Fine-Arts-Portfolio-Reviews/How-To-Apply.
POZOR! Deadline pro podání portfolií je 5. května 2013!

Úspěšným uchazečům nabízí České centrum Stockholm letenku a ubytování ve Stockholmu.


DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNEŘI: