Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Přehlídka českých filmů 2011 v Izraeli

Ve dnech 18. 8. - 8. 9. 2011 pořádá České centrum Tel Aviv již druhý ročník Přehlídky českých filmů v Izraeli ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Izraeli a Israel Cinematheques. Po loňském úspěchu se Českému centru Tel Aviv podařilo rozšířit filmovou přehlídku na 7 celovečerních filmů, jeden dokumentární film a krátkou přehlídku studentských filmů čerstvých absolventů FAMU.

Přehlídka českých filmů bude uveden exkluzivním filmem Lidice v Tel Aviv Cinematheque dne 22. 8. 2011. Zahájení se osobně zúčastní producent a střihač filmu Lidice, Adam Dvořák, výkonný producent filmu Lidice a producent filmu Mamas & Papas (režisérky Alice Nellis, který bude též v rámci festivalu uveden) David Rauch a jeden z autorů hudby k filmu Lidice, James Harries, který vystoupí živě na prostranství před tel avivskou cinemathekou při slavnostním zahájení v Izraeli.

Filmová přehlídka bude současně probíhat v Jeruzalémě a Haifě a na začátku září přebere štafetu město Sderot, které se nachází na jednom z nejohroženějších míst v Izraeli. Celkem proběhne více jak 30 projekcí po celém Izraeli.

Kromě výše uvedených filmů bude mít izraelské publikum možnost zhlédnout též filmy:

Největší z Čechů režiséra Roberta Sedláčka
Tobruk režiséra Václava Marhoula
Dokument Vlastenci zapadlí u Tobruku režiséra a producenta Radima Procházky
Rafťáci režiséra Karla Janáka
Bastardi režiséra Petra Šíchy
Zemský ráj to na pohled režisérky Ireny Pavláskové

Ředitel Českého centra v Tel Avivu, David Stecher říká: „Jsem rád, že za krátkou dobu našeho působení v Izraeli se nám podařilo založit každoroční tradici prezentace toho nejzajímavějšího z české kinematografie uplynulých let. Chtěl bych především poděkovat našim partnerům, dále Ministerstvu zahraničních věcí ČR za výraznou finanční podporu a Lázním Jáchymov za sponzorský příspěvek.

 

 


DOPORUČUJEME:

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 
PARTNEŘI: