Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Změna ve vedení Českých center

Vilma Anýžová se dne 12. září 2012 ujímá funkce generální ředitelky Českých center. Dosavadní generální ředitel Michael W. Pospíšil nastoupí v říjnu na místo ředitele Českého centra v Paříži.

Ministerstvo zahraničních věcí vybralo V. Anýžovou v historicky prvním otevřeném výběrovém řízení na tuto pozici, přihlásilo se do něj 12 kandidátů. Výběrovou komisi a vedení ministerstva zaujaly především její profesní zkušenosti a projekt rozvoje Českých center. Anýžová chce zvyšovat podíl externího financování organizace, zlepšit servis pro zastupitelské úřady v zemích, ve kterých Česká centra nemají svá zastoupení a nabízet spolupráci dalším institucím, které se na prezentaci České republiky v zahraničí podílejí.

V diplomacii Anýžová působí od roku 1994. Generální ředitelkou této příspěvkové organizace MZV se stává po svém dosavadním dvouletém působení ve funkci programové náměstkyně Českých center. Před tím byla mj. vedoucí kulturního úseku Velvyslanectví ČR ve Washingtonu a ředitelkou Českého centra v Bukurešti.

Foto: Katel Cudlín


DOPORUČUJEME:

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 
PARTNEŘI: