Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Wroclav 2016 rozvlní český film 60. let

Na slavnostním zahájení mezinárodního filmového festivalu Nowe Horyzonty ve Wroclawi vystoupil ve čtvrtek 23. 7. 2015 Roman Gutek a oznámil zahájení příprav velké přehlídky, na které se podílí České centrum Varšava a Filmotéka. Kultovní filmy z 60. let by tak Poláci mohli zhlédnout již za rok, tedy v roce 2016, a to v rámci projektu Wroclaw evropské město kultury 2016. „Projekt Wroclaw 2016 se tu už rok připravuje, má už své logo, kurátory zodpovědné za všechny oblasti umění. Jsme s nimi v kontaktu. Snahou Českého centra Varšava je představit zde co nejvíce českých umělců a děl - jsme sousedy a Wroclaw má velmi čechofilní ladění“, uvedl Petr Janyška, ředitel Českého centra Varšava.

Paralelně s festivalem běží ve Wroclawi Měsíc autorského čtení a opět s reprezentativní účastí českých osobností. V den zahájení festivalu tu četl Jiří Hájíček, den poté Kateřina Tučková.

Z české strany jsou organizátorem Větrné mlýny (Brno). Vedle českých autorů se tu letos ukážou i přední polští autoři a 31 spisovatelů z Ukrajiny.

Kateřina Tučková  četla ze své  poslední, polsky vydané knihy.

Fotografie k dispozici zde.


DOPORUČUJEME:

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 
PARTNEŘI: