Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Mark Ther ve Vídni

22.02.16: Až do dubna probíhá v galerii Českého centra Vídeň výstava věnovaná tvorbě českého výtvarníka, autora videoartu a laureáta ceny Jindřicha Chalupeckého Marka Thera. Rakušané mají možnost seznámit se s výběrem Therových méně známých sítotiskových kreseb. Kurátorem projektu je vedoucí katedry teorie a dějin umění na pražské Akademii výtvarných umění Otto M. Urban.

Spolupořadatelem výstavy je rakouský institut KulturKontakt, který je podporován Spolkovým kancléřským úřadem Rakouska. „V rámci stipendijního programu Artists in Residence pozval institut loni na podzim ve spolupráci s ČC Vídeň Marka Thera do Vídně na tříměsíční rezidenční pobyt a rozhodl se také finančně podpořit jeho vlastní debutovou výstavu v rakouské metropoli v galerii centra,“ říká Martin Krafl, ředitel Českého centra Vídeň a současně dodává, že instalace navozuje atmosféru salonních výstav 30. let dvacátého století. Na její realizaci se podílela pražská Akademie výtvarného umění.

Výstavu je v galerii Českého centra ve Vídni v Herrengasse možné navštívit do 4. dubna 2016 od pondělí do pátku mezi 10 a 17 hodinou, v úterý do 18 hodin. Navíc je ji možné zhlédnout ještě každou první sobotu v březnu a dubnu (OPEN SATURDAYS: 10-15 HOD.)
Cestujete do Vídně? Výstavu Marka  Thera byste rozhodně neměli minout!

 

Bližší informace:
http://wien.czechcentres.cz/cs/program/mark-ther-kresby/

Rozhovor s Martinem Kraflemv Českém rozhlase v živém vysílání stanice Vltava v ranním pořadu Mozaika. Audiozáznam vysílání (od minuty 53,30): http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3565574

 


DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNEŘI: