Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

NEW G(O)ODS! 2013 & PAPELOTE @ Měsíc designu v Grazu

22.05.2014: České centrum Vídeň se poprvé v historii zapojilo do mezinárodní přehlídky Měsíc designu ve Štýrském Hradci, rakouském Grazu (UNESCO CITY OF DESIGN) s prezentací českých designérů.

V prestižních prostorách Uměleckého domu Kunsthaus Joanneum (http://www.museum-joanneum.at/) v galerii Designfóra jsou od 16. 5. do 22. 6. 2014 vystaveny vybrané a oceněné práce mladých českých designérů ze soutěže Národní ceny za studentský design z let 2007-2013 pod titulem „Nové (z)boží“. Mezi exponáty jsou například porcelánové sety Jiřího Pelcla a Viktora Chalepy, erotické pomůcky Anny Marešové nebo obuv Botas Jana Klosa a Jakuba Korouše. Druhý český zástupce, pražské papírnictví PAPELOTE oceněné v roce 2012 Akademií Czech Grand Design obchodem roku, se na výstavě prezentuje svými výrobky. Kromě toho PAPELOTE nabídlo účastníkům přehlídky workshop ORIGAMI s mottem „Papír tělem a duší“.

Vernisáže výstavy v Kunsthausu Graz 15. května 2014, kterou zahájil ředitel Českého centra Vídeň Martin Krafl, se kromě jiných zúčastnili také velvyslanec ČR v Rakousku Jan Sechter, zemský poslanec Štýrska Eduard Hamedl a generální ředitel Creative Industries Styria Eberhard Schrempf. Honorární konzul ČR ve Štýrsku Ägyd Pengg byl prostřednictvím své firmy PEWAG Graz jedním z nejvýznamnějších finančních sponzorů akce.

Výstavu výsledků soutěže o Národní cenu za studentský design New G(o)ods! jsme rádi vystavili několikrát v Českém centru Vídeň. Když nám letos oznámil jeho ředitel Martin Krafl, že vyjednal možnost prezentace v Kunsthausu Graz, podlomila se nám kolena. Je to pro nás skutečně velká čest. Představujeme tam nejen loňské oceněné práce, ale i vítěze předchozích ročníků.“ (Lenka Žižková, Design Cabinet CZ, kurátorka výstavy)

Podrobnosti o české prezentaci: http://wien.czechcentres.cz/cs/program/detail/monat-des-designs-in-graz/


DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNEŘI: