Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Nová umělecká platforma Českého centra Vídeň WINDOWS GALLERY

České centrum Vídeň přichází s novinkou! Důležitou součástí nové marketingové koncepce ředitele Martina Krafla je od června 2012 nová umělecká platforma ve formě tzv. Windows Gallery.

Na podzim tohoto roku pak budou následovat změny vnějšího designu prostor, ve kterých České centrum Vídeň sídlí. Na projektu nové podoby centra pracuje mladý designér Štěpán Malovec. Formu Windows Gallery využívají také další Česká centra například v New Yorku nebo Kyjevě. 

Jako první v rámci Windows Gallery České centrum Vídeň představí multimediální instalaci ORBIS PICTUS, centrální projekt výstavy Labyrint smyslů (14. 6. - 20. 9. 2012), která se uskuteční v Linci u příležitosti slavnostního otevření významného kulturního centra OÖ Kulturquartier. Ve dvou venkovních výlohách poběží na obrazovkách krátký filmový sestřih, který celý projekt vídeňskému publiku přiblíží.

Vedle výstavní galerie Českého centra Vídeň je nyní k dispozici přímo ve středu města nový prostor k prezentaci děl z oblasti designu, výtvarného umění, fotografie a architektury. Zhruba každé dva měsíce tak dostanou příležitost představit se mladí zástupci české či rakouské umělecké scény. Umělecké ztvárnění Windows Gallery je přenecháno samotným umělcům, jedinou podmínkou pro rakouské umělce je tematické propojení s českou kulturou (např. prezentace děl vzniklých v České republice v rámci studijního či stipendijního pobytu). Umělci mohou v případě zájmu o Windows Gallery zaslat email s portfoliem na adresu: ccwien@czech.cz. Centrum bude zároveň pravidelně prostřednictvím Windows Gallery upozorňovat i na projekty podporované a pořádané Českým centrem Vídeň na jiných místech rakouské metropole nebo v ostatních spolkových zemích Rakouska.

 LABYRINT SMYSLŮ/ SINNESRAUSCH 
Trvání výstavy: 14.6. - 20. 9. 2012
OÖ Kulturquartier, OK Platz 1, A - 4020 Linec

Rozsáhlá interaktivní výstava Labyrint smyslů (v Rakousku pod názvem Sinnesrausch), navazující na úspěšnou výstavu Höhenrausch, zavede návštěvníky do světa smyslů - zraku, sluchu a čichu. Důležitou součástí výstavy je projekt ORBIS PICTUS aneb… autorů Jiřího a Radany Waldových, pod uměleckým vedením umělce, hudebníka, performátora a ilustrátora Petra Nikla. Přes 30 mezinárodních umělců z České republiky (22), Německa, Rakouska, Slovenska a USA se podílelo na vytvoření nejrůznějších objektů sloužící k poznávání světa i sebe sama skrze vlastní smysly. V Rakousku budou uvedeny všechny interaktivní výstavy z cyklu ORBIS PICTUS aneb… včetně PLAY. Jedním z partnerů výstavy je i České centrum Vídeň.

Technická data Windows Gallery ve Vídni: 
Šířka s okenním rámem: 211 cm Šířka skleněné plochy: 171 cm (boční části: 33,5 cm, prostřední část: 104 cm)
Výška skleněné plochy: 165 cm


 
 


DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNEŘI: