Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

NOVINKY

Výzva k účasti v soutěži Staged Design Award

Pouštíte se do nových materiálů, textilních nebo kompozitních jako studenti nebo začínající designéři? Pak bychom rádi přijali vaše přihlášky do „staged“ – první německo/česko/polskou designérskou cenu – a dali vám možnost představit vaše projekty před 11 tisíci návštěvníky v Drážďanech. Partnerem soutěže je České centrum Berlín.

„staged“ zviditelňuje nové, speciální produkty se specifickým vztahem k materiálu v oblasti interiérového designu a textilu. Naším cílem je přehlídka důležitosti inteligentního využití materiálů aplikovatelného v průmyslové výrobě. Přehlídka pro nejširší veřejnost i profesionály, která bude zároveň místem setkání designérů, vědců a výrobců.

Soutěž je otevřena pro studenty a mladé absolventy oborů jako design, umění, architektura, technika a řemesla. Přijímáme designové studie v podobě modelů, posterů a videí a již vyvinuté produkty a prototypy.

Material world focus 1: textilní materiály

Produkty ukazující inteligentní a inovativní volbu materiálů a jejich kombinací nebo založené na zcela novém textilu. Zvláštní důležitost mají „multimateriálové“ nebo multifunkční designy.

Možná témata:architektura a město budoucnosti; oblečení; sport a odlehčené potřeby pro zdraví; bydlení a pohyb.

Material world focus 2: interiér

Produkty ukazující inteligentní a inovativní volbu materiálů a jejich kombinací, možnosti recyklace a využití podružných materiálů. Zvláštní důležitost mají „multimateriálové“ nebo multifunkční designy.

Možná témata:nábytek a nové prostředí; mobilita a funkce; práce, učení a hra.

Mimořádné, kreativní, inovativní a technicky vyspělé výsledky budou oceněny mezinárodní jury složenou z odborníků ze zúčastněných zemí: Německa, ČR a Polska. Inovace je možná v oblasti designu, technologií, nových výrobních procesů nebo neobvyklých aplikací

Přihlášky zasílejte do 31. 10. 2014 na apply@staged-designshow.com
Více na: www.staged-designshow.com


DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  PARTNEŘI: