Stáž v Budapešti

České centrum v Budapešti hledá stážistu/stážistku, a to od ledna/února 2020 do května/června 2020 (délka stáže: min. 4 měsíce, preferujeme 5 měsíců, pracovní doba: 30 hodin týdně).

INFORMACE K PODOBĚ STÁŽÍ

Stáž 1 - zaměření: grafika

Náplň stáže:

  • tvorba propagačních materiálů, spojených s akcemi ČC Budapešť
  • příprava podkladů pro tisk: plakáty, letáky, pozvánky
  • výroba propagační a reklamní grafiky pro on-line prostředí
  • zpracování a úprava fotografií

Požadavky:

  • výborná znalost češtiny, dobrá znalost angličtiny, maďarština výhodou
  • kreativita, spolehlivost, vlastní iniciativa a schopnost týmové práce
  • znalost práce s grafickými programy

Stáž 2 - zaměření: fotografie / video

  • fotodokumentace / videodokumentace akcí
  • zpracování a úprava fotografií /sestřih videonahrávek
  • propagace kulturních akcí, pořádaných ČC Budapešť
  • spolupráce na přípravě programu, informační servis a rešerše

Požadavky:

  • znalost práce s grafickými programy / se střihačskými programy

stáž 3 - zaměření: kulturní management/produkce

  • příprava a organizace jarních kulturních akcí
  • aktivní účast na projektech v rámci sítě zahraničních kulturních institutů EUNIC Hungary
  • fundraising, evaluace akcí
  • informační servis, rešerše

Požadavky:

  • spolehlivost, vlastní iniciativa a schopnost týmové práce
  • dobré znalosti PC

Stážistům nabízíme:

  • spolupráce na mezinárodních kulturních projektech (např. Český filmový karneval, Noc literatury, Budapest Photo Festival, Mezinárodní knižní veletrh a další…)
  • získání zkušenosti s řízením kulturních projektů
  • kontakt s kulturními organizacemi a umělci z České republiky a Maďarska
  • volný čas na rozvoj vlastních projektů nebo klauzurních prací
  • práci v příjemném týmu v centru města

Proč do Budapešti? Nechte se inspirovat bývalými stážistkami Lenkou, Terezou a Eliškou

10 důvodů, proč jet na stáž do Budapešti: https://bit.ly/2OEl7Ws

Ze života stážisty – Tereza: https://bit.ly/2ODSHfj

Ze života stážisty – Eliška: https://bit.ly/2vKHNNN

V případě zájmu prosím zašlete do 31. října 2019 svůj strukturovaný životopis, motivační dopis a vyplněný dotazník k žádosti o umožnění stáže na ČCZ (dostupný na stránkách Českých center, v sekci Kariéra – Stáže) na e-mail: ccbudapest@czech.cz. Jedná se o neplacenou stáž, doporučujeme hlavně studentům s nárokem na grant (např. Erasmus +).