Stáž v Budapešti

České centrum v Budapešti hledá stážistu/stážistku, a to od ledna/února 2021 do května/června 2021. Délka stáže: min. 4 měsíce, preferujeme 5 měsíců; pracovní doba: 30 hodin týdně.

INFORMACE K PODOBĚ STÁŽÍ

Stáž 1 – zaměření: grafika

Náplň stáže:

tvorba propagačních materiálů, spojených s akcemi ČC Budapešť;

příprava podkladů pro tisk: plakáty, letáky, pozvánky;

výroba propagační a reklamní grafiky pro on-line prostředí;

zpracování a úprava fotografií.

Požadavky:

výborná znalost češtiny, dobrá znalost angličtiny, maďarština výhodou;

kreativita, spolehlivost, vlastní iniciativa a schopnost týmové práce;

znalost práce s grafickými programy.

Stáž 2 – zaměření: fotografie/video

fotodokumentace/videodokumentace akcí;

zpracování a úprava fotografií /sestřih videonahrávek;

propagace kulturních akcí, pořádaných ČC Budapešť;

spolupráce na přípravě programu, informační servis a rešerše.

Požadavky:

znalost práce s grafickými programy / se střihačskými programy.

Stážistům nabízíme:

spolupráci na mezinárodních kulturních projektech (např. Český filmový karneval, Noc literatury, Budapest Photo Festival, Mezinárodní knižní veletrh a další);

získání zkušenosti s řízením kulturních projektů;

kontakt s kulturními organizacemi a umělci z České republiky a Maďarska;

volný čas na rozvoj vlastních projektů nebo klauzurních prací;

práci v příjemném týmu v centru města.

Stáž 3 – zaměření: kulturní management / produkce

příprava a organizace jarních kulturních akcí;

● aktivní účast na projektech v rámci sítě zahraničních kulturních institutů EUNIC Hungary;

● fundraising, evaluace akcí;

● informační servis, rešerše.

Požadavky:

● spolehlivost, vlastní iniciativa a schopnost týmové práce;

● dobré znalosti PC.

● získání zkušeností s řízením kulturních projektů a s přípravou strategie;

● kontakt s kulturními organizacemi a umělci z České republiky a Maďarska;

● práci v příjemném týmu v centru města.

V případě zájmu, prosím, zašlete svůj strukturovaný životopis a motivační dopis na e-mail: ccbudapest@czech.cz. Jedná se o neplacenou stáž, doporučujeme hlavně studentům s nárokem na grant či stipendium (např. Erasmus +).