Stáž v Bukurešti

České centrum v Bukurešti hledá stážistu/ku se zájmem o kulturní diplomacii a propagaci české kultury v Rumunsku.

Termíny stáže: únor–červen a září–prosinec 2021.

Česká centra prosazují českou kulturní scénu na mezinárodním poli a propagují Českou republiku ve světě. Působí jako síť prostřednictvím 24 českých center v zahraničí na třech kontinentech.

České centrum v Bukurešti bylo založeno jako Dům české a slovenské kultury již v roce 1971 a je specifické svou progresivitou na sociálních sítích. Facebookový profil centra má téměř více než 20 000 sledujících, Instagramový účet (projekt Protect public space) přes 7 000 sledujících. Více informací o činnosti centra najdete na webu zde a zde.

INFORMACE O PODOBĚ STÁŽE

Náplň stáže:

rešerše informací z českého prostředí s relevancí pro místní kontext,

aktualizace komunikačních kanálů (web, FB aj.), a podpora PR (tiskové zprávy, výstupy do médií),

dokumentace a publikace akcí pro instagram ČC Bukurešť,

účast na akcích pořádaných ČC (výstavy, filmové projekce, diskuse, koncerty) a následná prezentace akce v médiích,

prostor pro vlastní kreativní výstupy nejrůznějšího formátu (online/offline) i tematického zaměření.

Požadavky:

  • výborná znalost českého a anglického (nebo rumunského) jazyka,

  • pokročilá znalost práce na počítači a mobilních aplikací,

  • zkušenost z kulturní sféry (např. organizace a dokumentace akcí) výhodou,

  • samostatnost a vlastní proaktivita, smysl pro týmovou spolupráci,

  • organizovanost, trpělivost, pečlivost.

Stážistům nabízíme:

  • byt 2+1 v centru Bukurešti s výhledem na katedrálu,

  • získání jedinečných pracovních zkušeností z oblasti veřejné a kulturní diplomacie,

  • pracovní zkušenost v mezinárodním týmu,

  • 3–5měsíční stáž (s upřesněním konkrétních termínů dle domluvy),

  • prostor pro vytvoření nových kontaktů.

V případě zájmu zašlete, prosím, ideálně do 31. 10. 2020 svůj strukturovaný životopis a motivační dopis na email ujfalusi@czech.cz. Své dokumenty ovšem můžete zasílat průběžně i nadále (zejm. s výhledem na podzim 2021). Jedná se o neplacenou stáž, doporučujeme hlavně studentům s nárokem na grant či stipendium (např. Erasmus, Erasmus+, Freemovers).