Stáž v Bukurešti

České centrum v Bukurešti hledá stážistu/ku se zájmem o propagaci české kultury v Rumunsku v oblasti nových médiích (PR, žurnalistika, sociální sítě).

Termíny stáže: leden – červen a září – prosinec 2020

Česká centra prosazují českou kulturní scénu na mezinárodním poli a propagují Českou republiku ve světě. Působí jako síť prostřednictvím 24 českých center v zahraničí na třech kontinentech

České centrum v Bukurešti bylo založeno jako „Dům české a slovenské kultury“ již v roce 1971 a je specifické svou progresivitou na sociálních sítích.

Facebookový profil centra má téměř více než 18.000 sledujících; Instagramový účet (projekt Protect public space) více než 7000 sledujících.

INFORMACE O PODOBĚ STÁŽE

Náplň stáže:

  • rešerše informací z českého prostředí s relevancí pro místní kontext,
  • aktualizace komunikačních kanálů (web, FB aj.), a podpora PR (tiskové zprávy, výstupy do médií),
  • inovativní a kreativní výstupy - např. tvorba nebo zprostředkování uměleckých akcí v digitálním prostředí,
  • dokumentace a publikace akcí pro instagram ČC Bukurešť,
  • účast na akcích pořádaných ČC (výstavy, filmové projekce, diskuze, koncerty) a následná prezentace akce v médiích.

Požadavky:

  • výborná znalost českého a anglického jazyka
  • pokročilá znalost práce na počítači a mobilních aplikací
  • zkušenost z oblasti médií výhodou
  • samostatnost a vlastní proaktivita; organizovanost, trpělivost, pečlivost

Stážistům nabízíme:

  • vlastní byt 2+1 v centru Bukurešti s výhledem na katedrálu,
  • získání jedinečných pracovních zkušeností z oblasti veřejné a kulturní diplomacie,
  • pracovní zkušenost v mezinárodním týmu,
  • 3-6 měsíční stáž (s upřesněním konkrétních termínů dle domluvy),
  • vytvoření nových kontaktů.

V případě zájmu prosím zašlete ideálně do 31. 10. 2019 svůj strukturovaný životopis, motivační dopis a vyplněný dotazník k žádosti o umožnění stáže na ČCZ (dostupný na stránkách Českých center, v sekci Kariéra – Stáže) na e-mail ujfalusi@czech.cz. Své dokumenty ovšem můžete zasílat průběžně i nadále (mj. s výhledem na podzim 2020). Jedná se o neplacenou stáž, doporučujeme hlavně studentům s nárokem na grant (např. Erasmus, Erasmus+, Freemovers).