Stáž v Kyjevě

NABÍDKA PRO STUDENTY I ABSOLVENTY

LEKTORSKÁ PRAXE NA UKRAJINĚ

VÝUKA ČEŠTINY JAKO CIZÍHO JAZYKA

České centrum na Ukrajině PRŮBĚŽNĚ hledá uchazeče o praktickou

lektorskou stáž zaměřenou na výuku češtiny pro cizince

na období 1 semestru. Vzhledem k celosvětové pandemii předpokládáme další možnost výjezdu na stáž až v termínu ZÁŘÍ 2021–LEDEN 2022, následně ÚNOR–ČERVEN 2022, atd.

Studenti jsou převážně mladí Ukrajinci se zájmem o studium či práci v ČR.

VÝUKOVÁ CENTRA:

Kyjev, Lvov, Charkov, Dnipro, případně i další regiony Ukrajiny.

Náplň lektorské stáže:

  • výuka češtiny jako cizího jazyka v kurzech A1–B2 (max. 20 vyučovacích hodin týdně);

  • příprava na výuku, vyhodnocování testů a domácích úkolů;

  • účast na kulturních aktivitách Českého centra v dané oblasti (filmové večery, koncerty, výstavy).

Požadavky:

  • výborná znalost českého jazyka – rodilý mluvčí, znalost ukrajinštiny nebo ruštiny výhodou;

  • pedagogické/osobnostní předpoklady pro výuku, předchozí pedagogická praxe výhodou;

  • samostatnost, spolehlivost, komunikativnost a především chuť učit.

Stážistům nabízíme:

  • metodické zaškolení před výjezdem a kvalitní metodickou podporu po celou dobu stáže;

  • úhradu cestovních výloh a ubytování zdarma, stipendium/příspěvek na pokrytí veškerých nákladů (případně v koordinaci se zahr. odd. Vaší VŠ);

  • kontakt s kulturními organizacemi a umělci z České republiky a Ukrajiny.

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA LEKTORSKÉ POBYTY NA UKRAJINĚ probíhá pravidelně 2x ročně (jaro/podzim) v Praze, Brně a Olomouci nebo ONLINE dle individuální domluvy.

V PŘÍPADĚ ZÁJMU pošlete svůj životopis a motivační dopis koordinátorce jazykových kurzů ČC Petře Landergott, [email protected]tel.: 234 668 254, mob.: 00420 605 219 822, ČESKÁ CENTRA, Václavské nám. 816/49, Praha 1

Zároveň se na tento kontakt obraťte s případnými dotazy.