Stáž v Kyjevě

LEKTORSKÁ PRAXE NA UKRAJINĚ - VÝUKA ČESKÉHO JAZYKA

České centrum na Ukrajině PRŮBĚŽNĚ hledá uchazeče o praktickou lektorskou stáž zaměřenou na výuku češtiny pro cizince na období 1 semestru. Následující období: ÚNOR – ČERVEN 2020, ZÁŘÍ 2020 – LEDEN 2021, ÚNOR – ČERVEN 2021, ZÁŘÍ 2021 – LEDEN 2022 atd.

Studenti jsou převážně mladí Ukrajinci se zájmem o studium či práci v ČR.

VÝUKOVÁ CENTRA:

Ivanovo-Frankivsk, Kyjev, Lvov, Vinnice, Ternopil, Černovice, Charkov, Dnipro, Záporoží, Užhorod a Oděsa

Náplň lektorské stáže:

  • výuka češtiny jako cizího jazyka v kurzech A1 – B2 (max. 20 vyučovacích hodin týdně)
  • příprava na výuku, vyhodnocování testů a domácích úkolů
  • účast na kulturních aktivitách Českého centra v dané oblasti (filmové večery, koncerty, výstavy)

Požadavky:

  • výborná znalost českého jazyka – rodilý mluvčí, znalost ukrajinštiny nebo ruštiny výhodou
  • pedagogické / osobnostní předpoklady pro výuku, předchozí pedagogická praxe výhodou
  • samostatnost, spolehlivost, komunikativnost a především chuť učit

Stážistům nabízíme:

  • dvoudenní metodické zaškolení před výjezdem
  • úhradu cestovních výloh a ubytování zdarma, stipendium/příspěvek na pokrytí veškerých nákladů (v koordinaci se zahr.odd.)
  • kontakt s kulturními organizacemi a umělci z České republiky a Ukrajiny

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA LEKTORSKÉ POBYTY NA UKRAJINĚ probíhá pravidelně 2 x ročně (květen/říjen) v Praze, Brně a Olomouci, dále dle individuální domluvy.

V PŘÍPADĚ ZÁJMU pošlete svůj životopis a motivační dopis koordinátorce jazykových kurzů ČC Petře Landergott, landergott@czech.cz.

tel.: 234 668 254, mob.: 605 219 822, ČESKÁ CENTRA, Václavské nám. 816/49, Praha

Zároveň se na tento kontakt obraťte s případnými dotazy.