Stáž v Moskvě

STÁŽE A LEKTORSKÉ PRAXE V MOSKVĚ

České centrum v Moskvě nabízí stáže v oblasti:

  1. obecně administrativní a kulturní,
  2. lektorské praxe ve výuce českého jazyka.

Oba inzeráty naleznete v daném pořadí na této stránce.

Předem děkujeme za vaše odpovědi i za váš zájem !

Česká centra

NABÍDKA STÁŽE v Českém centru Moskva

České centrum v Moskvě hledá stážistu/ku se zájmem o propagaci české kultury v Rusku na dobu 3 měsíců (začátek stáže po domluvě možný celoročně) na pracovní úvazek 40 hodin týdně.

Česká centra prosazují českou kulturní scénu na mezinárodním poli a propagují Českou republiku ve světě. Působí jako síť prostřednictvím 25 Českých center v zahraničí na třech kontinentech.

Náplň stáže:

  • aktivní podíl na organizaci akcí Českého centra;
  • administrativní práce v kanceláři ČCM;
  • menší překlady a práce s texty;
  • e-mailová, telefonní a osobní komunikace v ruském a českém jazyce;
  • doprovod delegátů;
  • samostatné práce na zadaných úkolech a projektech (vyhledávání informací a analýzy);
  • příprava prezentací a jejich realizace;
  • konverzace se studenty českého jazyka, spolupráce na výuce ČJ jako cizího jazyka.

Požadavky stáže:

  • studijní obor: umění, politické vědy a občanská nauka, cizí jazyky, sociologie a kulturologie, ekonomika a řízení, knihovnictví, informační studia, řízení a správa;
  • jazykové znalosti: výborná znalost češtiny (vyžadováno), velmi dobrá znalost ruštiny (vyžadováno), velmi dobrá znalost angličtiny (doporučeno);
  • počítačové dovednosti: samostatná práce v MS Office, práce s textem, orientace na internetu, práce na sociálních sítích aj.;
  • ostatní: komunikativnost, odpovědnost, týmová práce, spolehlivost, kreativita, schopnost umět řešit problémy a rozhodovat se.

Stážistům nabízíme:

  • příjemný a tvůrčí tým;
  • hlubší poznání ruské kultury a života v Rusku;
  • široké možnosti návštěv kulturních akcí;
  • zdokonalení organizačních a jazykových schopností;
  • získání pracovní zkušenosti v zahraničí;
  • vízovou podporu;
  • ubytování zdarma.

V případě zájmu prosím zašlete svůj strukturovaný životopis a motivační dopis na e-mail: michalova@czech.cz a ccmoskva@czech.cz.

 Jedná se o neplacenou stáž, doporučujeme hlavně studentům s nárokem na grant. Více informací naleznete na: http://www.czechcentres.cz/kariera/staze/.

 S jakýmikoli dalšími dotazy či podněty týkajícími se této nabídky se můžete obrátit na výše uvedený e-mail nebo přímo na České centrum Moskva: ccmoskva@czech.cz.

 Pro více informací můžete navštívit web ČC Moskva: http://moscow.czechcentres.cz/.

Inzerát si můžete stáhnout zde:

Nabídka LEKTORSKÉ PRAXE v Českém centru v Moskvě: výuka českého jazyka

České centrum v Moskvě vyhlašuje výběrové řízení pro praktické stáže zaměřené na výuku češtiny jako cizího jazyka na období únor–duben 2021 (v současné době bohužel není jisté, zda bude možno do RF v únoru 2021 odcestovat, zájemcům budeme situaci průběžně upřesňovat)květen–srpen2021, září – prosinec 2021 a dále (termíny se cyklicky opakují).

 Studenti jsou převážně mladí Rusové se zájmem o studium či práci v ČR.

 Vízum nutné pro stáž zajistí České centrum, délka trvání stáže je 90 dní.

Přihlášky na stáž přijímáme průběžně po celý rok.

INFORMACE O STÁŽI:

  • výuka češtiny jako cizího jazyka v kurzech A1–B2 (v rámci plného úvazku 40 hodin týdně cca 20 vyučovacích hodin týdně) pod dohledem metodika a koordinátora;

  • příprava na výuku, vyhodnocování testů a domácích úkolů;

  • pomoc v knihovně ČC Moskva a podílení se na dalších kulturních aktivitách centra (filmové večery, koncerty, výstavy).

Požadavky:

  • výborná znalost českého jazyka, znalost ruštiny výhodou;

  • pedagogické předpoklady pro výuku, předchozí pedagogická praxe výhodou;

  • samostatnost, spolehlivost, komunikativnost, organizační schopnosti;

  • platný cestovní pas ještě dalších šest měsíců po plánovaném návratu.

  • úhradu letenky Praha–Moskva–Praha, ubytování v komplexu ČC Moskva zdarma a v koordinaci se zahraničním oddělením Vaší VŠ buď stipendium, nebo příspěvek na základní životní náklady;

  • metodické zaškolení ve spolupráci s ÚJOP UK a další průběžné metodické vedení ze strany odborného metodika ČC Moskva, možnosti konzultací s pedagogickými pracovníky ČCM;

  • praxe může být započítána do studia na vysoké škole (dle podmínek konkrétní VŠ);

  • kontakt s kulturními organizacemi a umělci z České republiky a Ruska.

Kritéria výběrového řízení:

  • motivační dopis a strukturovaný životopis;

  • reference o dosavadních pedagogických zkušenostech studenta (výhodou);

  • osobní/online pohovor.

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA LEKTORSKÉ STÁŽE V MOSKVĚ probíhá obvykle 2x ročně (jaro/podzim) v Praze, Brně a Olomouci a/nebo online dle individuální domluvy.

Kontakt:

Petra Landergott

 e-mail: landergott@czech.cz, tel.: 234 668 254, +420 605 219 822, Česká centra, Václavské náměstí 816/49, Praha 1