Stáž v Moskvě

České centrum v Moskvě hledá stážistu/ku se zájmem o propagaci české kultury v Rusku na dobu 3 měsíců (začátek stáže po domluvě možný celoročně) na pracovní úvazek: 40 hodin týdně.

Česká centra prosazují českou kulturní scénu na mezinárodním poli a propagují Českou republiku ve světě. Působí jako síť prostřednictvím 24 Českých center v zahraničí na třech kontinentech.

stáž 1

Náplň stáže:

  • aktivní podíl na organizaci akcí Českého centra
  • administrativní práce v kanceláři ČCM
  • menší překlady a práce s texty
  • e-mail, telefon a osobní komunikace v ruském a českém jazyce
  • doprovod delegátů
  • samostatné práce na zadaných úkolech a projektech (vyhledávání informací a analýzy)
  • příprava prezentací a jejich realizace
  • konverzace se studenty českého jazyka, spolupráce na výuce ČJ jako cizího jazyka

Požadavky stáže:

  • studijní obor: umění, politické vědy a občanská nauka, cizí jazyky, sociologie a kulturologie, ekonomika a řízení, knihovnictví, informační studia, řízení a správa
  • jazykové znalosti: výborná znalost češtiny (vyžadováno), velmi dobrá znalost ruštiny (vyžadováno), velmi dobrá znalost angličtiny (doporučeno)
  • počítačové dovednosti: samostatná práce v MS Office, práce s textem, orientace na internetu, práce na sociálních sítích aj.
  • ostatní: komunikativnost, odpovědnost, týmová práce, spolehlivost, kreativita, umět řešit problémy a rozhodovat se

Stážistům nabízíme:

  • příjemný a tvůrčí tým
  • hlubší poznání ruské kultury a života
  • široká možnost návštěv kulturních akcí
  • zdokonalení organizačních a jazykových schopností
  • získání pracovní zkušenosti v zahraničí
  • vízovou podporu
  • ubytování zdarma

V případě zájmu prosím zašlete svůj strukturovaný životopis, motivační dopis a vyplněný dotazník k žádosti o umožnění stáže na ČCZ (dostupný na stránkách Českých center, v sekci Kariéra – Stáže) na e-mail: michalova@czech.cz a ccmoskva@czech.cz

Jedná se o neplacenou stáž, doporučujeme hlavně studentům s nárokem na grant. Více informací naleznete na: http://www.czechcentres.cz/kariera/staze/.

Informace v pdf:

stáž 2 - výuka českého jazyka

České centrum v Moskvě vyhlašuje výběrové řízení pro praktické stáže zaměřené na výuku češtiny jako cizího jazyka na období únor – duben 2020 a duben/květen – červenec/srpen 2020, září - prosinec 2020 (termíny se cyklicky opakují). Studenti jsou převážně mladí Rusové se zájmem o studium či práci v ČR.

 Vízum nutné pro stáž zajistí České centrum, délka trvání stáže je 90 dní. Přihlášky přijímáme průběžně po celý rok.

INFORMACE K PODOBĚ STÁŽÍ

  • výuka češtiny jako cizího jazyka v kurzech A1 – B2 (v rámci plného úvazku 40 hodin týdně cca 20 vyučovacích hodin týdně) pod dohledem metodika a koordinátora jako doplňující lektor
  • příprava na výuku, vyhodnocování testů a domácích úkolů
  • pomoc v knihovně ČC Moskva a podílení se na dalších kulturních aktivitách centra (filmové večery, koncerty, výstavy)

Požadavky:

  • výborná znalost českého jazyka, znalost ruštiny výhodou
  • pedagogické předpoklady pro výuku, předchozí pedagogická praxe výhodou
  • samostatnost, spolehlivost, komunikativnost, organizační schopnosti
  • platný cestovní pas ještě dalších šest měsíců po plánovaném návratu

  • uhrazení letenky Praha-Moskva-Praha, ubytování v pěší dostupnosti od ČC Moskva zdarma
    a v koordinaci se zahr. odd. VŠ stipendium/ příspěvek na základní životní náklady
  • metodické zaškolení - ve spolupráci s ÚJOP UK a další průběžná metodické vedení ze strany odborného metodika ČC Moskva možnosti konzultací s pedagogickými pracovníky ČCM
  • praxe může být započítaná do studia na vysoké škole (dle podmínek konkrétní VŠ)
  • kontakt s kulturními organizacemi a umělci z České́ republiky a Ruska

Kritéria výběrového řízení:

  • motivační dopis a strukturovaný životopis
  • reference o dosavadních pedagogických zkušenostech studenta (výhodou)
  • osobní  / Skype pohovor

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA LEKTORSKÉ STÁŽE V MOSKVĚ probíhá pravidelně 2 x ročně (nejbližší termín bude v říjnu/listopadu 2019) a to v Praze, Brně a Olomouci nebo dle individuální domluvy.