Stáž v Sofii

České centrum v bulharské Sofii nabízí možnost stáže zaměřené na přípravu a organizaci akcí sloužících k propagaci České republiky v zahraničí v termínu cca od září 2020 do prosince 2020 a od dubna do června 2021. Pracovní úvazek: 40 hodin týdně. Minimální délka stáže 3 měsíce.

 Česká centra prosazují českou kulturní scénu na mezinárodním poli a propagují Českou republiku ve světě. Působí jako síť prostřednictvím 25 Českých center v zahraničí na třech kontinentech.

INFORMACE K PODOBĚ STÁŽE

Náplň stáže:

  • produkční podpora při organizaci akcí Českého centra (koncerty, vernisáže, literární čtení apod.);

  • příprava materiálů pro tiskové zprávy nebo sociální média;

  • logistická podpora akcí pořádaných v partnerství s ostatními kulturními instituty;

  • drobná administrativa.

Požadavky:

  • znalost anglického jazyka na úrovni min. B2, bulharština nebo jiný jihoslovanský jazyk výhodou;

  • zájem a přehled v oblasti kultury;

  • znalost práce se sociálními médii;

  • schopnost pracovat samostatně;

  • kreativita;

  • spolehlivost.

Stážistům nabízíme:

  • práci v příjemném a tvůrčím týmu;

  • hlubší poznání místní kultury a života v Bulharsku;

  • širokou možnost návštěv kulturních akcí;

  • zdokonalení organizačních a jazykových schopností;

  • získání pracovní zkušenosti v zahraničí.

V případě zájmu, prosím, zašlete svůj strukturovaný životopis a motivační dopis na e-mail: ostranska@czech.cz. Jedná se o neplacenou stáž, doporučujeme hlavně studentům s nárokem na grant či stipendium (např. Erasmus +).

Více informací naleznete na adrese: http://www.czechcentres.cz/o-nas/kariera/staze2/.

S jakýmikoli dotazy či podněty týkajícími se této nabídky se můžete obrátit na výše uvedený e-mail nebo přímo na České centrum Sofie: ccsofia@czech.cz.

Bližší informace k ČC Sofie naleznete na adrese: http://sofia.czechcentres.cz/.