Stáž ve Vídni

České centrum Vídeň přijímá průběžně stážistky a stážisty. Délka stáže činí minimálně 4 měsíce, ideálně 6 měsíců (delší doba stáže je vítána).

Nejbližší datum nástupu: 1. 3. 2020

Stáž v Českém centrum Vídeň je vhodná pro studenty či čerstvé absolventy českých VŠ, kteří mohou stáž absolvovat díky jednomu z programů podporujících pracovní stáže v zahraničí.

Náplň práce:

  • obsluha informačního centra – komunikace s klienty (vyhledávání a poskytování informací z kultury i turistického ruchu)
  • administrativní práce (vyřizování telefonátů a korespondence)
  • překlad programových textů a úřední korespondence (němčina-čeština, čeština-němčina)
  • úzká spolupráce s PR – příprava podkladů, monitoring médií, tvorba příspěvků pro sociální sítě
  • (spolu)organizace vybraného projektu Českého centra Vídeň
  • organizační výpomoc při kulturních akcích Českého centra

 Požadavky:

  • velmi dobré znalosti českého a německého jazyka (min. B2), dobré znalosti anglického jazyka
  • dobré organizační schopnosti, komunikativnost, kreativita, spolehlivost, vlastní iniciativa
  • pokročilá znalost práce na PC

 Co Vám stáž přinese:

  • zdokonalení organizačních, prezentačních a jazykových schopností
  • rozšíření všeobecného přehledu v oblasti kultury a turistického ruchu
  • získání nových odborných poznatků v oblasti managementu kultury
  • možnost realizace vlastního projektu
  • zkušenost z oblasti PR
  • kontakt s kulturními organizacemi a umělci z České republiky a Rakouska
  • lepší pracovní uplatnění v budoucnu
  • vytvoření nových kontaktů

Stáž v Českém centru Vídeň je neplacená.

Strukturovaný životopis spolu s motivačním dopisem zasílejte na adresu: dermauw@czech.cz.