Stáž ve Vídni

PRACOVNÍ STÁŽ V ČESKÉM CENTRU VÍDEŇ

ČESKÉ CENTRUM VÍDEŇ PŘIJME STÁŽISTY OD ŘÍJNA/PROSINCE 2020

Preferujeme stážisty, kteří s námi zůstanou minimálně 4 měsíce, přičemž delší dobu vítáme. Jde o neplacenou stáž, kterou doporučujeme studentům či čerstvým absolventům VŠ s nárokem na grant (např. Erasmus+).

Nabízíme dva typy stáží:

Stáž v oblasti administrativy, PR, překladů, kulturního managementu – nutná znalost němčiny min. na úrovni B2, komunikativní znalost angličtiny vítána. Skvělá příležitost pro všestranného člověka, který se chce naučit ode všeho něco.

Náplň práce:

  • obsluha recepce – komunikace s návštěvníky v německém i českém jazyce, zřídka v angličtině, a to ohledně aktuální výstavy, programu Českého centra Vídeň a kulturního dění v ČR
  • vyřizování korespondence a telefonátů v německém i českém jazyce, zřídka v angličtině
  • tvorba PR textů, překlady
  • správa webu, sociálních sítí, práce s grafickými programy
  • podíl na přípravě projektů dle zaměření a zájmů stážisty (podzim 2020 bude ve znamení literatury, fotografie a výročí A. Loose)
  • organizační výpomoc během kulturních akcí

Stáž v oblasti designu, grafiky, videa, fotografie – komunikativní znalost němčiny či angličtiny je vítaná, nikoli nutná. Uchazeč musí disponovat grafickými programy, s jejichž pomocí může tvořit PR materiály, krátká videa a upravovat fotografie.

  • tvorba PR materiálů v grafických programech
  • fotodokumentace kulturních akcí, následná úprava fotek
  • tvorba videí v rámci PR

Co Ti přinese stáž v Českém centru Vídeň?

  • zdokonalíš si organizační, prezentační a jazykové schopnosti
  • rozšíříš si všeobecný přehled v oblasti kultury a získáš odborné znalosti v oblasti kulturního managementu
  • získáš cennou pracovní zkušenost v zahraničí, která se bude vyjímat ve Tvém CV
  • seznámíš se s celou řadou zajímavých a důležitých lidí
  • pracovat budeš v samém srdci naší milované Vídně

Strukturovaný životopis (v češtině) spolu s motivačním dopisem (v němčině) zašli Michaele Dermauw: dermauw@czech.cz.

Těšíme se na Tvou žádost