Stáž ve Vídni

ČESKÉ CENTRUM VÍDEŇ PŘIJME STÁŽISTY OD KVĚTNA/ČERVNA 2021

Preferujeme stážisty, kteří s námi zůstanou minimálně 4 měsíce, přičemž delší dobu vítáme.
Jde o neplacenou stáž, kterou doporučujeme studentům či čerstvým absolventům VŠ s nárokem na grant (např. Erasmus+).

Nabízíme dva typy stáží:

1) Stáž v oblasti administrativy, PR, překladů, kulturního managementu

Nutná znalost němčiny min. na úrovni B2, komunikativní znalost angličtiny vítána. Skvělá příležitost
pro všestranného člověka, který se chce naučit ode všeho něco.

  • obsluha recepce – komunikace s návštěvníky v německém a českém jazyce (občas v angličtině), a to ohledně aktuální výstavy, programu Českého centra Vídeň a kulturního i turistického dění v ČR;

  • vyřizování korespondence a telefonátů v německém a českém jazyce, občas v angličtině;

  • tvorba PR textů, překlady;

  • správa webu a sociálních sítí (zkušenost se sociálními sítěmi FB & Instagram výhodou), práce
    s grafickými programy (předchozí zkušenost s grafickými programy není podmínkou);

  • podíl na přípravě projektů dle zaměření a zájmů stážisty ;

  • organizační výpomoc během kulturních akcí.

2) Stáž v oblasti designu, grafiky, videa, fotografie

Komunikativní znalost němčiny či angličtiny je vítaná, nikoli nutná. Ideální uchazeč je studentem grafické školy a zvládne vytvořit nápaditý plakát, pozvánku, klip, sestříhá video, upraví fotografie apod.

  • tvorba PR materiálů v grafických programech;

  • fotodokumentace kulturních akcí a následná úprava fotek;

  • tvorba videí apod.

Co Ti přinese stáž v Českém centru Vídeň?

  • dle typu stáže si zdokonalíš organizační, prezentační a jazykové schopnosti;

  • rozšíříš si všeobecný přehled v oblasti kultury a získáš odborné znalosti v oblasti kulturního managementu;

  • získáš cennou pracovní zkušenost v zahraničí, která se bude vyjímat ve Tvém CV;

  • seznámíš se s celou řadou zajímavých a důležitých lidí;

  • pracovat budeš v samém srdci naší milované Vídně.

Strukturovaný životopis (v češtině) spolu s motivačním dopisem (u 1. typu stáže v němčině; u 2. typu stáže
v češtině) zašli Michaele Dermauw: dermauw@czech.cz.

Těšíme se na Tvou žádost!

Inzerát si lze stáhnout zde:

České centrum Vídeň přijímá průběžně stážistky a stážisty. Délka stáže činí minimálně 4 měsíce, ideálně 6 měsíců (delší doba stáže je vítána).

Stáž v Českém centrum Vídeň je vhodná pro studenty či čerstvé absolventy českých VŠ, kteří mohou stáž absolvovat díky jednomu z programů podporujících pracovní stáže v zahraničí.

Náplň práce:

  • obsluha informačního centra – komunikace s klienty (vyhledávání a poskytování informací z kultury i turistického ruchu);

  • administrativní práce (vyřizování telefonátů a korespondence);

  • překlad programových textů a úřední korespondence (němčina-čeština, čeština-němčina);

  • úzká spolupráce s PR – příprava podkladů, monitoring médií, tvorba příspěvků pro sociální sítě;

  • (spolu)organizace vybraného projektu Českého centra Vídeň;

  • organizační výpomoc při kulturních akcích Českého centra.

 Požadavky:

  • velmi dobré znalosti českého a německého jazyka (min. B2), dobré znalosti anglického jazyka;

  • dobré organizační schopnosti, komunikativnost, kreativita, spolehlivost, vlastní iniciativa;

  • pokročilá znalost práce na PC.

 Co Vám stáž přinese:

  • zdokonalení organizačních, prezentačních a jazykových schopností;

  • rozšíření všeobecného přehledu v oblasti kultury a turistického ruchu;

  • získání nových odborných poznatků v oblasti managementu kultury;

  • možnost realizace vlastního projektu;

  • zkušenost z oblasti PR;

  • kontakt s kulturními organizacemi a umělci z České republiky a Rakouska;

  • lepší pracovní uplatnění v budoucnu;

  • vytvoření nových kontaktů.

Stáž v Českém centru Vídeň je neplacená.

Strukturovaný životopis spolu s motivačním dopisem zasílejte na adresu: dermauw@czech.cz.

Těšíme se na Vaši žádost!