Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.5.2020 - 4.6.2020

Pražské jaro exkluzivně u vás doma: Česká centra šíří festival do celého světa

Pražské jaro je festival klasické hudby s nejdelší tradicí v České republice a jednou z nejdelších historií v celosvětovém měřítku. Letošní ročník se koná bez živé účasti diváků. Jak ovšem poznamenává jeho ředitel Roman Bělor, Pražské jaro vám ještě nikdy nebylo blíž – poprvé v pětasedmdesátileté historii můžete zažít všechny festivalové koncerty zvukem i obrazem u sebe doma.

Partnerem festivalu pro zahraničí se pro letošní ročník stala Česká centra spolu s Ministerstvem zahraničních věcí ČR. Celá síť českých center bude v průběhu trvání Pražského jara prezentovat a sdílet program festivalu včetně jednotlivých vystoupení a koncertů zahraničním divákům prostřednictvím svých webových stránek a sociálních sítí v daném teritoriu.

Jedenáct koncertů bude živě přenášeno z pódií pěti pražských koncertních síní a jedné brněnské. Společným zahajovacím koncertem sítě Českých center bude vystoupení Collegia 1704 a Collegia Vocale 1704 pod vedením Václava Lukse z Pražské křižovatky v pondělí 18. 5. ve 20:00. Zazní zde program zahrnující skladby J. S. Bacha, J. D. Zelenky, G. F. Händela. 

 Třebaže se jedná o přímé přenosy, o unikátní hudební zážitek nezůstanou ochuzeni ani diváci ze vzdálených destinací s větším časovým posunem. Prostřednictvím webových stránek www.festival.cz bude možno v záznamu zhlédnout vystoupení ještě dva týdny po jejich průběhu.

Česká centra budou koncerty sdílet a prezentovat na svém webu a sociálních sítích:

http://www.czechcentres.cz/

https://www.facebook.com/Ceskacentra/

https://www.instagram.com/ceskacentra/

V rámci festivalu můžete zhlédnout následující koncerty:

Další informace naleznete na webu, FB či Youtube festivalu:
https://festival.cz/

https://www.facebook.com/PrazskeJaro

https://www.youtube.com/user/PragueSpringFestival/videos


 

Místo konání:
Datum:

Od: 7.5.2020
Do: 4.6.2020

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala