Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Výzvy pro umělce

Rezidence AiR Antverpen a MeetFactory 2017

Přihlašte se na rezidenci pořádánou společně Antverpským AiR a pražskou MeetFactory! V minulosti této rezidence využili např. Robert Šalanda nebo Tomáš Kajánek. Výzva trvá do 31. května! České centrum Brusel je partnerem rezidenčního programu.

AIR Antwerpen ve spolupráci s Mezinárodním centrem současného umění MeetFactory, Českými centry v Bruselu a Belgickým velvyslanectvím v Praze – Zastoupením vlámské vlády v České republice vyhlašují v roce 2017 novou výzvu k předkládání žádostí pro rezidenční pobyt, který si klade za cíl podporovat mezinárodní kulturní praktiky a mobilitu kulturních profesionálů.   

Tento výměnný program nabízí dvojí rezidenci pro umělce/kyně působící v Belgii a pro umělce/kyně působící v České republice. Výzva zahrnuje pobyt pro oba umělce/umělkyně po dobu tří měsíců v AIR Antwerpen (leden – březen 2018) a v MeetFactory v Praze (duben – červen 2018). Je určen ke zvýšení vzájemného porozumění mezi belgickou a českou uměleckou scénou a za cíl si klade iniciovat úzký kontakt mezi dvěma umělci/umělkyněmi vybranými zvláště s ohledem na potenciál jejich spolupráce.   
Pobyt není omezen tematicky ani věkem.   

Výzva trvá do 31. května!

 

Více informací na MeetFactory a webu AiR Antwerpen.

Podívejte se také na rozhovor s Robertem Šalandou o jeho pobytu na stránkách Českého centra v Bruselu.