Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Výzvy pro umělce

Česká centra připravují účast českého scénického umění na veletrhu APAP 2014 v New Yorku

Česká centra koordinují již 4. ročník účasti českého scénického umění na prestižním newyorském veletrhu APAP (Association of Performing Arts Presenters), který proběhne v termínu 10. – 14. ledna 2014.

O APAPU
APAP je konferencí a veletrhem scénického umění a patří k nejvýznamnějším událostem na světové mapě kulturního průmyslu v této oblasti. Je významnou platformou k setkávání více než 3.500 profesionálů z řad umělců, uměleckých manažerů i organizátorů.

Prostřednictvím bohatého programu zahrnujícím více než 1.000 showcasů APAP dále umožňuje prezentovat ukázky konkrétních děl a projektů z širokého spektra scénického umění, a je tak jedinečnou příležitostí pro přímý kontakt se zástupci festivalů, profesních organizací, institucí, promotérů kulturních akcí i s odbornou veřejností.

Přítomností na APAPu a akcích s ním spojených získávají jeho účastníci jedinečnou možnost stát se aktivní součástí celosvětové sítě scénického umění a získat nové tvůrčí i profesní inspirace a cenné kontakty.

APAP 2014 – ČESKÝ STÁNEK SOUNDCZECH
Současné české scénické umění bude na APAPu 2014 zastoupeno i prostřednictvím veletržního stánku, který je opět připravován v organizační režii Českých center. Stánek nabídne prezentační prostor pro české divadelní, taneční a hudební umění ve formě přímé účasti organizací i jednotlivců, kteří mají ve svých portfoliích umělecké projekty vhodné k uvedení v zahraničí či k zahraniční spolupráci.

Česká centra kromě zajištění veletržního prezentačního stánku jednotlivým účastníkům nabízejí zvýhodněný účastnický poplatek ve výši 200 USD za osobu a transport stanoveného množství vlastních propagačních materiálů do New Yorku, které budou k dispozici návštěvníkům APAPu v průběhu celého trvání veletrhu. Účastníci si sami zajišťují vlastní dopravu a ubytování.

TERMÍN REGISTRACE ÚČASTI NA ČESKÉM STÁNKU – ZÁVAZNÁ ÚČAST – DO 22. 11. 2013.

KONTAKT PRO PODROBNĚJŠÍ INFORMACE A REGISTRACI
Anna Hrabáčková – koordinace za Česká centra
E: hrabackova@czech.cz
T: 234 668 255 / 776 223 488