Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Výzvy pro umělce

Dvoutýdenní tvůrčí pobyt v oblasti tance

21.11.2014: Institut umění ve spolupráci s Ministerstvem kultury, Českým centrem v Bruselu a BUDA Kortrijk vypisují výběrové řízení na dvoutýdenní tvůrčí pobyt v oblasti tance v kulturním centru BUDA v Kortrijku v období 27.dubna až 10. května 2015.

BUDA Arts Center se nachází ve městě Kortrijk, Flandry. BUDA pracuje na třech pilířích: artové kino, prostor pro umělecké taneční residence a organizátor festivalů.

Ročně na residenční pobyty BUDA uvítá 45 až 50 kompanií. Při residenci je k dispozici taneční studio (+/- 100m2). Umělci jsou ubytováni v jednom z rezidenčních domů a během pracovních dnů dostávají oběd. Je možné domluvit malou prezentaci na závěr pobytu pro zvané publikum. Více informací na http://www.budakortrijk.be/nl.

Tvůrčí pobyt není určen pro studenty středních a vysokých škol vyjma studentů doktorandského studia.

O rezidenční pobyt mohou zažádat umělci s praxí z oblasti tance, kteří mají české státní občanství nebo trvalý pobyt na území České republiky. Předpokladem je dobrá znalost angličtiny.

Počet účastníků je max. 3, budou jim hrazeny cestovní náklady, ubytování (byt s kuchyní), strava v pracovní dny a příspěvek na rezidenci ve výši
1 000 eur. Residenti budou mít k dispozici taneční studio v prostorách BUDA Kortrijk.

Uzávěrka přihlášek: 30. listopadu 2014

Podrobné informace včetně přihlášky ke stažení zde: