Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Výzvy pro umělce

Inspirováno Dvořákem

České centrum Londýn ve spolupráci s EUNIC London a Evropskou komisí v Londýně pořádá v návaznosti na úspěšné akce Inspirováno Debussym v roce 2012 a Inspirováno Brittenem v roce 2013 další ročník originálního hudebního projektu - Inspirováno Dvořákem.

Inspirováno Dvořákem je mimo jiné připomínkou 110. výročí úmrtí slavného skladatele a představí světové hudebníky pracující na poli elektronické a klasické hudby. Místem konání bude nádherná památkově chráněná Union Chapel v Londýně a to dne 27. listopadu 2014. V průběhu večera diváci uslyší jak výběr klasického Dvořákova díla, tak původní tvorbu inspirovanou jeho dílem.

České centrum Londýn tímto vyzývá skladatele jakéhokoliv věku, žijící v zemích EU, k přihlášení svých hudebních prací inspirovaných Dvořákem. Tři nejlepší vybrané skladby budou prezentovány v rámci londýnského koncertu. Přihlášené práce mohou být klasické hudební skladby nebo  elektronické remixy, případně fúze obou žánrů, vše na motivy Dvořákovy práce v souladu s typickými rysy daných žánrů.

Více informací v sekci podmínky přijetí.

Přihlásit skladby je možné až do 25. července 2014. S dotazy ohledně samotných skladeb, jejich formátu a další se prosím obraťte na Terezu Porybnou- porybna@czechcentre.org.uk T: 234 668 317.

 

Pokyny k přihlášce

  • Nástroje, které budou vítězné skladby v rámci londýnského koncertu moci použít: kvintet složený ze čtyř strunných nástrojů a klavíru, DJ zařízení, bubny, basová kytara, Pro-tools a backing tracks.
  • Skladby mohou být vytvořeny pouze za použití všech výše uvedených nástrojů či pouze kombinací některých z nich.
  • Délka skladby by měla být v rozmezí 6-15 minut. V případě zájmu je možné použít části z Dvořákových skladeb, které poskytne České centrum Londýn společně se zajištěním autorských práv.
  • Vítězné skladby budou vybrány porotou skládající se z mezinárodních odborníků zaměřených na klasickou a elektronickou hudbu a zástupců organizace EUNIC. Tři nejlepší skladatelé obdrží pozvání k představení svých děl v rámci živého koncertu v Union Chapel a jako autoři díla také obdrží odměnu ve výši 300 EUR.
  • Kromě skladby/remixu musí každá přihláška obsahovat níže uvedené informace:

             stručný životopis skladatele / DJ / hudebníka;

             krátký motivační dopis;

             fotografii umělce ve formátu JPEG.

 

Všechny výše uvedené dokumenty a skladby musejí být zaslány do 25. července ve 24bit 48kHz WAV audio formátu nebo formou notového zápisu buď elektronickou formou na porybna@czechcentre.org.uk nebo poštou na adresu:

Czech Centre
116 Long Acre
London WC2E 9PA
Velká Británie

 

Kdo může podat přihlášku?

Skladatelé, hudebníci a DJové s trvalým bydlištěm v EU.

Profesionální hudební organizace sídlící v EU.

Kulturní instituty a velvyslanectví reprezentující země EU ve Velké Británii.

 

http://london.czechcentres.cz 

http://www.eunic-london.org

http://www.stephunkt.com/dvorak/dvorak.html

 

Text výzvy ke stažení zde.