Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Výzvy pro umělce

Výzva k účasti na Roku české kultury v Japonsku 2017

17.10.2016: Rok 2017 představuje významné výročí v kontextu česko-japonských vztahů. Česká republika a Japonsko si připomenou 60. výročí obnovení diplomatických vztahů (Protokol o obnovení normálních styků mezi Československou republikou a Japonskem ze dne 13. února 1957). Centrální kulturní událostí je výstava Muchovy Slovanské epopeje. Česká centra se do projektu zapojují prostřednictvím Českého centra Tokio, které organizuje řadu akcí přímo v Japonsku. Současně však nabízí mimořádnou příležitost všem kurátorům, umělcům a kulturním institucím z České republiky, kteří budou v příštím roce realizovat akce v Japonsku a zároveň o nich chtějí dát vědět. Jak? Prostřednictvím nového portálu Czechplatform. Cílem je sjednotit veškeré české projekty konané v Japonsku v roce 2017 a které lze zařadit pod hlavičku Roku české kultury v Japonsku.

Umělci, umělecké skupiny, zástupci  českých institucí a kulturních organizací mohou bezplatně zaregistrovat svou akci prostřednictvím portálu Czechplatform.cz.  Organizátoři Roku české kultury v Japonsku pak mohou nabídnout vhodnou formu prezentace a podpory.

Pokud svou akci plánovanou na rok 2017 v Japonsku  zaregistrujete do 20. 10. 2016 na www.czechplatform.cz, máte šanci na její bezplatné zařazení do oficiálního katalogu Roku České kultury v Japonsku. Váš program bude dále  zařazen do seznamu akcí pro rok 2017 a v rámci Roku české kultury 2017 propagován pod hlavičkou Roku české kultury.

Využijte možnosti stát se součástí oficiální prezentace České republiky v Japonsku! Czechplatform pomáhá propagovat české umělce v zahraničí. Vzhledem k velkému zájmu japonské veřejnosti o českou kulturu (zejména v oblasti hudby či animovaného filmu) může mít společná prezentace v Japonsku reálný dopad na pozitivní vnímání České republiky. Rok české kultury v Japonsku je příležitost, kterou díky Czechplatform můžete efektivně zhodnotit.

 

Kontakt:

Oddělení komunikace a marketingu, Česká centra
T: 234 668 237, e-mail: info@czechplatform.cz
www.czechplatform.czwww.czechcentres.cz

Oddělení programu, Česká centra
Naďa Lhotská, koordinátorka projektu Rok české kultury v Japonsku 2017
T: 234 668 246, e-mail: lhotska@czech.cz