Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Výzvy pro umělce

Výzva pro mladé filmaře. Přihlašte svůj film na festival One World Romania 2014

One World Romania je festival dokumentárních filmů s lidskoprávní tematikou, jediný svého druhu v Rumunsku. Tato dnes významná a prestižní filmová událost vznikla před sedmi lety z iniciativy Českého centra v Bukurešti jako skromná odnož českého Jednoho světa, v průběhu let se z něj však stal samostatný festival s vlastní dramaturgií. Nejúspěšnější filmy z každého ročníku vyrážejí vždy na podzim na turné po dalších rumunských městech a v současnosti se chystá již druhá řada DVD s výběrem toho nejlepšího z festivalového programu.

Přihlašování filmů do 7. ročníku festivalu One World Romania, který se bude konat 17.–23. března 2013 v Bukurešti, je již v plném proudu. První uzávěrka přihlášek je 1. prosince 2013. Zasílat můžete dokumentární filmy, které se zabývají problematikou lidských práv, dokončené po lednu 2012, a to krátko-, středně- i dlouhometrážní.

Festival původně nebyl soutěžní, v minulém roce se ale poprvé udělovala cena, kterou vyhrál český film Pevnost Lukáše Kokeše a Kláry Tasovské.

One World Romania klade důraz na kontakt s publikem a oslovování mladých lidí, proto pořádá řadu doprovodných akcí: diskuze, workshopy, filmové projekce pro studenty středních a vysokých škol.

Pokud chcete přihlásit svůj film, vyplňte prosím přihlašovací formulář One World Romania 2014 zde
Pokud máte zájem o další informace, kontaktujte prosím organizátory na adrese: festival@oneworld.ro (v angličtině), nebo České centrum Bukurešť na adrese: ccbucuresti@czech.cz.