Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Výzvy pro umělce

Výzva k účasti na XI. Mezinárodním festivalu "Moskva vítá hosty!"

V termínu 23. 5. – 1. 6. 2014 v Moskvě proběhne 9. Mezinárodní festival „Moskva vítá hosty“.

Pořadatelé festivalu:
Mezinárodní charitativní nadace Vladimíra Spivakova za účasti Moskevské administrace a departamentu kultury města Moskvy

Za podpory:
Administrace prezidenta RF
MZV RF
Ministerstva kultury RF
USN
UNESCO

Mezi členy organizačního výboru festivalu jsou přední politikové, veřejní činitelé, vědci, kulturní činitelé a umělci.

Plánované cíle:

  • Koncerty a jiné akce v rámci festivalu mohou navštívit nejméně 20 tisíc diváků. Dalších minimálně 10 milionů lidí se podívají na internetové přenosy v elektronických médiích a přečtou publikace o festivalu.
  • Festival má značně ovlivnit veřejné mínění s cílem šíření a podpory charitativní činnosti: festival pomůže přitáhnout pozornost k talentované mládeži, vlivu na růst osobnosti, duchovní obrodě národa. 

Účast na festivalu se financuje ze zdrojů vyčleněných na organizaci festivalu v následujícím rozsahu: dopravu z letiště (nádraží) do hotelu, z hotelu na místo vystoupení, ubytování a stravování v plánovaném termínu pobytu hradí pořadatel (v Moskvě). 

Náklady na dopravu do Moskvy a zpět si hradí účastníci samostatně.

Pořadatel hradí náklady na ubytování účastníka a osoby, která ho doprovází, pouze v termínu jeho účasti na festivalu: ode dne příjezdu do Moskvy, ale nejdříve v plánovaném termínu, a nejpozději do 12:00 hodin následujícího dne po vystoupení.

V případě, že se účastník přihlásí včas, pořadatel festivalu mu pomůže zablokovat pokoje v hotelu pro další doprovázející osoby.

Korepetitoři:
Účastníci hrají s vlastními korepetitory. Všechny náklady spojené s pobytem korepetitora hradí účastníci. Bude-li to nutné, pořadatel může poskytnout účastníkovi korepetitora na základě předběžné objednávky.

Kategorie účastníků:

  • Věk – do 18 let 
  • Sólisté, soubory (2-3 osoby + jedna osoba - doprovod) a kolektivy (12 lidí + 2 osoby doprovod) hradí náklady na dopravu do Moskvy, ubytování, stravování a dopravu po Moskvě pro ně hradí pořadatel. 
  • Obory: hudební interpreti, pěvci, sbory, taneční skupiny, výtvarníci, cirkusoví umělci. 

 

Podmínky účasti: 
Do 15. března 2014 odeslat pořadateli následující:

  1. Odeslat vyplněnou přihlášku e-malem nebo předat osobně v Mezinárodní nadaci Spivakova. Přihláška je umístěna na stránkách Nadace: www.spivakov.ru 
  2. DVD s videozáznamem (max. délka 15 min) pořízeným nejdříve půlroku před datem odeslání. Pořadatel tyto nahrávky nevrácí ani nedává posudky. Videozáznam lze rovněž umístit na youtube a poslat pořadateli odkaz.  
  3. Foto účastníka v elektronické podobě (soubor má být pojmenován podle jména a příjmení účastníka; v rozlišení 300 dpi vhodném pro tisk ve formátu 9х13 nebo 10х15 cm); 
  4. Životopis účastníka v elektronické podobě; 
  5. Naskenovaná kopie matričního listu nebo osobního průkazu nebo pasu v elektronické podobě. 

Do 15. dubna 2014 Vám pořadatel potvrdí účast na festivalu a odešle řadu návodů na upřesnění podrobností Vaší účasti (datum vystoupení, koncertní sál, začátek akce apod.)