Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

14.10.2011 - 30.10.2011

Karel Cudlín: „Fotografie“ vystavuje na IV FotoArtFestival 2011

Lidé a jejich každodenní život ve středo-východní Evropě v objektivu českého umělce Karla Cudlína je svébytným antropologickým studiem národnostních a náboženských menšin a proměn, ke kterým došlo v postkomunistických zemích.

Karel Cudlín je jedním z nejdůležitějších a nejzajímavějších dokumentárních fotografů žijících v České republice. Narodil se v roce 1960 v Praze. Vystudoval Filmovou a televizní Fakultu Akademie Múzických Umění (FAMU) v Praze. Pracoval pro řadu časopisů i pro Českou tiskovou kancelář. V 90. letech byl osobním fotografem prezidenta Václava Havla. Jeho díla jsou ve sbírkách pražského Uměleckoprůmyslového muzea, Městského muzea v Praze, Moravské galerie v Brně, Muzea Ludwig v Kolíně nad Rýnem, ve Wall Muzeum v Berlíně, londýnském Victoria and Albert Museum, Muzeum de Ellysse v Lausanne a v celé řadě soukromých sbírek v Evropě a Americe.

Jeho samostatné výstavy se konaly na mnoha prestižních místech v České republice, jako jsou: Foma galerie, Pražský dům fotografie, Pražský hrad, Galerie Jana Sudka v Praze, stejně jako v cizině: ve Francii, Izraeli, Rakousku, Bělorusku, Ázerbájdžánu, na Ukrajině, v USA (Leica Gallery), ve Slovinsku, a v Moldavsko. Podílel se na více než 45 skupinových výstavech organizovaných v 60 městech v Evropě a ve Spojených státech. Je autorem několika knih a fotografických alb. Získal 17 cen v soutěži české novinářské fotografii.

Cudlínova výstava bude v Polsku prezentována poprvé na 4. ročníku FotoArtFestival 2011 - bienále světové fotografie. Festival, který organizuje polská Nadace Centrum Fotografie, se bude konat v Bielsko-Bialé od 14. do 30. října 2011. Na výstavě budete moci zhlédnout 22 samostatných výstav světově proslulých fotografů z Evropy, Asie, Austrálie a obou Amerik. Součástí festivalu jsou také setkání s umělci, přednášky, prezentace, videa z fotografických workshopů atd.

Festival se letos koná pod Čestnou záštitou Prezidenta Polské republiky Bronisława Komorowského a pod patronátem Polského předsednictví v Radě Evropské unie.

Více informací na https://sites.google.com/site/fotoartfestivalpl/fotoartfestival-2011 a http://www.fotoartfestival.com/

 

Místo konání:
Bielsko-Biała, Muzeum Techniki, Sukiennicza 7
Datum:

Od: 14.10.2011
Do: 30.10.2011

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala