Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

13.10.2011 - 16.10.2011

Mezinárodní Festival tanečních divadel „Otevřená scéna“ v Tarnově

Letos na podzim se poprvé v Polsku bude konat Mezinárodní Festival tanečních divadel „Otevřená scéna“ v Tarnově. Tato událost poskytuje prostor aktuálním trendům současného baletního a divadelního umění v mezinárodním měřítku.

Spot festivalu ZDE

Během festivalu se představí 12 profesionálních tanečních divadel z Polska i ze zahraničí, diváci budou moci zhlédnout mistrovská provedení a neobvyklé výkony. Umělci předvedou různorodé choreografické styly a taneční techniky.

Festivalu se zúčastní: Śląski Teatr Tańca, Polski Teatr Tańca, Lubelski Teatr Tańca, Teatr Rozrywki , Scena baletowa Opery Krakowskiej, Teatr Dada von Bzdülöw, německý Theater Bielefeld , litevský Aura Dance Theatre, lvovský Teatr Opery i Baletu, předchůdce současného tance v Polsku Marta Pietruszka a česká skupina 420PEOPLE.

Českou republiku bude reprezentovat divadelní skupina 420PEOPLE, která na festivalu vystoupí 15. října 2011. Pro Polsko připravuje tři představení „GOLDEN CROCK”, „REEN” a „SMALL HOURS”.

Jádro týmu „420PEOPLE“ tvoří Nataša Novotná a Václav Kuneš, které spojuje dlouholeté angažmá v jednom z nejprestižnějších světových souborů tanečního divadla - Nederlands Dans Theatre Jiřího Kyliána, kde intenzivně spolupracují s předními světovými choreografy a umělci.

Součástí doprovodných akcí festivalu jsou mj.:

1. taneční workshopy pro tanečníky amatéry

2. workshopy master pro profesionální tanečníky

3. setkání s umělci, režiséři a tanečníky

4. filmové projekce

5. výstava fotografií Roberta Frąckowiaka a výstava „Muži v E-Motion"

6. publikace

 

Mezinárodní Festival tanečních divadel „Otevřená scéna“ v Tarnově  je spolufinancován Evropskou unií a z rozpočtu Malopolského kraje v rámci Malopolského regionálního operačního programu na období 2007-2013.

 

Více na: www.mck.tarnow.pl; http://www.420people.org/

a na STRÁNCE FESTIVALU: www.scenaotwarta.pl

 

Místo konání:
Tarnów
Datum:

Od: 13.10.2011
Do: 16.10.2011

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala