Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

20.10.2011 - 30.10.2011

Výstava designérského projektu „Light Sculptures. Czech Lights 1950-1990“ české skupiny OKOLO na festivalu Lodž Design Festival

České centrum Varšava se podílí na realizaci Lodž Design Festivalu, jedinečné události věnované designu, která od roku 2007 vytváří prostor pro výměnu názorů a zkušeností pro projektanty a další účastníky. Soudobý design představuje v jeho různých podobách: od jeho průmyslového využití, přes umění a řemeslo, grafiku a architekturu, až po módu. Na festivalu bude uvedena tvorba českého designerského uskupení Okolo.

Festivalové projekty budou rozmístěny v různých městských prostorech (galerie, muzea, noční kluby), takže ve dnech 20. – 30. října zaplní design celou Lodž. Hlavním sídlem festivalu bude bývalá tkalcovna, postavená ve 30. letech dvacátého století.

Na festivalu bude k vidění také výstava připravená českou skupinou OKOLO v rámci projektu „Light Sculptures. Czech Lights 1950-1990“. Skupina OKOLO se ve své tvorbě věnuje okrajovým tématům, osobnostem a směrům z oblasti designu, architektury a lifestylu obecně. Výstava „Light Sculptures. Czech Lights 1950-1990“ je kurátorským výběrem lamp vyrobených v období od 195 do 1990 v bývalém Československu a dnešní České Republice. Její tvůrci se nepokoušejí o retrospektivní zobrazení jevu, ale subjektivním výběrem chtějí zpřístupní vývoj a typologii určitého stylu na příkladu několika známých designérů a jedinečných děl. Kurátorem výstavy je Adam Štech – malíř, absolvent pražské AVU v ateliérech Jiřího Sopka a Vladimíra Skrepla.

 

Více informací na: http://lodzdesign.com; http://www.okoloweb.cz/ ;

http://www.kulturnipecka.cz/design-technologie/tvurci-skupina-okolo-si-vsima-veci-okolo

 

Místo konání:
Łódź, Fabryki włókiennicze Scheiblera, Targowa 35
Datum:

Od: 20.10.2011
Do: 30.10.2011

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala