Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

16.3.2020 - 21.3.2020

Michael Žantovský se vrací do Milána

Michael Žantovský, ředitel knihovny Václava Havla v Praze, se po necelém roce vrací opět do Milána, aby zahájil výstavu věnovanou bývalému prezidentovi s názvem „Moc bezmocných. Dálkový výslech s Václavem Havlem“. Inaugurace ve formě konference proběhne v pondělí 16. března 2020 v 10.30 hod. na půdě milánské univerzity Cattolica. Přítomna bude též předsedkyně senátu Maria Elisabetta Alberti Casellati.

 

Kvůli vydaným vládním nařízením týkajících se koronaviru COVID-19 byla akce odložena na pozdější datum.

 

VÝSTAVA „Moc bezmocných. Dálkový výslech s Václavem Havlem“

Expozice je koncipována jako rozsáhlý rozhovor s Václavem Havlem, přičemž otázky jsou formulovány dnes a odpovědi na ně jsou volně převzaty z jeho knih. Návštěvníci tak mohou hlouběji proniknout do života, myšlenek, názorů, ale i starostí Václava Havla. Výstava, kterou připravil Ubaldo Casotto a Francesco Magni, vznikla za podpory nadace Costruiamo il Futuro a Knihovny Václava Havla v Praze.

 

Michael Žantovský (1949) je český překladatel z angličtiny, tlumočník, psycholog, publicista, spisovatel, politik a diplomat. Vystudoval psychologii na Karlově univerzitě a McGill University v Montrealu. V osmdesátých letech 20. století působil jako nezávislý překladatel, publicista a textař. Přispíval do samizdatového tisku, od roku 1988 byl pražským dopisovatelem agentury Reuters. V listopadu 1989 spoluzakládal Občanské fórum a v lednu 1990 se stal tiskovým tajemníkem a mluvčím prezidenta Václava Havla. Během své politické kariéry působil jako velvyslanec České republiky ve Spojeném království, v Izraeli a Spojených státech amerických. V letech 1996–2002 byl senátorem Parlamentu ČR a předsedou senátního Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost. Je místopředsedou správní rady Aspen Institute Prague, členem programové rady konference Forum 2000 a členem správní rady newyorské Václav Havel Library Foundation. Je autorem životopisu zesnulého prezidenta s názvem HAVEL, který vyšel v češtině, angličtině a dalších jazycích v listopadu 2014.

 

Foto: Knihovna Václava Havla

 

Místo konání:

Università Cattolica, Largo Gemelli 1, Milano

Datum:

Od: 16.3.2020
Do: 21.3.2020

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala