Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

10.4.2019 - 14.4.2019

Jeden den v Československu – Milano Design Week 2019

Jako každým rokem, i letos se České centrum Milán účastní slavného milánského Design Weeku. Tento rok představíme kolekci českého slavisty Jana Jeništy. Výstava, pojmenovaná „Jeden den v Československu”, připomíná bruselské EXPO 1958, na kterém dominovalo právě Československo, a představí československý design od roku 1958 až do okupace. Výstavu je možné navštívit od 10. do 14. dubna v Českém centru Milán.

 

Stejnojmenná expozice v Bruselu v roce 1958 prezentovala západnímu světu to nejlepší z českého designu – od nábytku, porcelánu, keramiky a lisovaného skla až po hračky a domácí spotřebiče. Počínaje EXPEM ‘58, vystavené exponáty vyprávějí příběh celého desetiletí až do roku 1968, v němž československá výroba znovu nabyla slávu z předválečného období.

Mezi vystavenými předměty najdeme některé z nejúspěšnějších československých výrobků, od skla až po fén EM 521, a také velice nápadité výtvory, jako harmonikové hračky Libuše Niklové nebo židle Miroslava Navrátila. K vidění jsou také obálky knih od Zdenka Seydla, osvětlení od sdružení Napako a Lidokov nebo vysavače ETA.

Vzhledem k překážkám, kterým museli českoslovenští designéři čelit, jako znárodnění výroby a censura, výstava „Jeden den v Československu” vyjadřuje schopnosti, uměleckého ducha a houževnatost československých designérů žijících pod dohledem komunismu.

Těšíme se na Vás v Českém centru Milán.

Otevírací doba: 13-19

 

Místo konání:

Via G.B. Morgagni 20
20129 Miláno
Itálie

Datum:

Od: 10.4.2019
Do: 14.4.2019

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala