Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

17.3.2019 11:00

Koncert zemí Visegrádské čtyřky v Miláně

V neděli 17. března od 11:00 Teatro Filodrammatici v Miláně přestaví mladé hudebníky ze zemí Visegrádské čtyřky. Na koncert, který je součástí “Concerti della domenicaˮ (Nedělní koncerty), zazní hudba slavných skladatelů jako Penderecki, Kilar, Dohnányi, Popper, Glinka, Schuloff, Porroni a Dvořák. Českou republiku zastoupí houslistka Marie Hasoňová.

 

Visegrádská čtyřka je aliance čtyř zemí ze střední Evropy: České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska, která vznikla v roce 1991. Cílem skupiny je podporovat vztahy mezi členy a propagovat kulturu, vědu, vzdělání a rozvoj turismu. Členy Evropské Unie se země V4 staly 1. května 2004.

Marie Hasoňová je studentka Pražské konzervatoře pod pedagogickým vedením Jiřího Fišera. Vyhrála řadu hudebních cen a hrála jako sólistka s Brněnskou filharmonií, Královehradeckou filharmonií, s filharmonií Mariánské lázně, s Praga Sinfonietta a s dalšími významnými orchestry (Warchal ansamble). Účastnila se kurzů vedených osobnostmi světového formátu, jako je Ivan Ženatý, Ray Chen, Renaud Capuçon a Christian Tetzlaff. V současnosti je členkou Orchestrální Akademie České filharmonie a od roku 2018 vystupuje s klavírním triem Quasi Trio, s nímž se jí dostalo národního i mezinárodního uznání. Zajímá se o barokní interpretaci a folklorní hudbu.

S Marií vystoupí polský klarinetista Bartosz Pacan, slovenský pianista Miloš Bihary a maďarský violoncellista Antonio Horváth.

Koncert je organizován zastupitelstvími zemí V4 v Miláně – Českým centrem Milán, Honorárním konzulátem Slovenské republiky, Generálním konzulátem Polské republiky a Generálním konzulátem Maďarska.

Vstup: 16 euro

Další informace a rezervace: tel. +39 02.36727550, email: [email protected]

 

 

Místo konání:

Teatro Filodrammatici, Via Filodrammatici, 1, 20121 Milano

Datum:

17.3.2019 11:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala