Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

15.3.2020 11:00

Koncert zemí Visegrádské čtyřky znovu v Miláně

V neděli 15. března od 11:00 Teatro Filodrammatici v Miláně přestaví mladé hudebníky ze zemí Visegrádské čtyřky. Na koncert, který je součástí “Concerti della domenicaˮ (Nedělní koncerty), zazní hudba slavných skladatelů jako Penderecki, Kilar, Dohnányi, Popper, Glinka, Schuloff, Porroni a Dvořák. Českou republiku zastoupí klavírista Lukáš Klánský.

 

Visegrádská čtyřka je aliance čtyř zemí ze střední Evropy: České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska, která vznikla v roce 1991. Cílem skupiny je podporovat vztahy mezi členy a propagovat kulturu, vědu, vzdělání a rozvoj turismu. Členy Evropské Unie se země V4 staly 1. května 2004.

Lukáš (*1989) Klánští patří k významným a velmi oceňovaným českým hudebníkům mladé generace. Jeho otec Ivan Klánský je známý český klavírní virtuos a pedagog. "Pět z mých šesti dětí jsou profesionální hudebníci, aniž by k tomu byli nuceni. Nucený do hudby byl pouze prvorozený syn a ten jediný toho nechal."

S Lukášem vystoupí polský klarinetista Bartosz Pacan, polský akordeonista Konrad Merta, slovenský fujarista Matúš Kyseľ a maďarský houslista Miklós Papp.

Koncert je organizován zastupitelstvími zemí V4 v Miláně – Českým centrem Milán ve spolupráci s Generálním konzulátem České republiky v Miláně, Honorárním konzulátem Slovenské republiky, Generálním konzulátem Polské republiky a Generálním konzulátem Maďarska.

Foto: http://www.lukas-klansky.cz/

Místo konání:

Teatro Filodrammatici

Datum:

15.3.2020 11:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce

dní předem