Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

25.5.2019 - 28.7.2019

Výstava „Forma ideologie. Praha 1948-1989“ v Parmě

Od 25. května do 28. července bude v Guvernérském paláci v Parmě otevřena výstava „Forma ideologie. Praha 1948-1989“. Expozice se prezentuje jako největší a nejvýznamnější výstava československého umění v Itálii. Projekt připravuje nadační fond Eleutheria ve spolupráci s Městským úřadem v Parmě a uměleckou sbírkou Ferrarini-Nicoli.

 

Výstava obsahuje celkem 200 uměleckých děl, mezi nimiž jsou olejomalby, kresby, akvarely, grafické a tiskařské práce, fotografie, designové předměty, kinematografické projekce atd. Všechna díla od 20. let dvacátého století až do roku 1989, představující přehled téměř 70 let československé umělecké produkce. Od malířství k sochařství, od fotografie přes kinematografii až k designu, umění tohoto období se vyznačuje nejrozmanitějšími aspekty a zdůrazňuje například dopad, který měl „stav režimu“ od roku 1948 na místní kulturu.

Výstava představí časový úsek od 30. do 80. let, kdy došlo k prohloubení kulturní atmosféry, silně ovlivněné historicko-politickými událostmi souvisejícími s městem Prahou a obecněji s celým československým národem, což vedlo k výjimečné tvorbě uměleckých děl, jejichž část směřovala k mocné koncepci „realismu”.

Na katalogu výstavy pracují významní kritici umění, jako Prof. Vittorio Sgarbi a prof. Gloria Bianchino.

Projekt se koná pod záštitou Ministerstva kultury Italské republiky, Ministerstva kultury České republiky, Italského velvyslanectví v Praze, velvyslanectví České republiky v Římě, regionu Emilia-Romagna, provincie Parma, hlavního města Prahy, Městské části Prahy 1, Italského kulturního institutu v Praze, Českého centra v Římě, státního archivu v Parmě, Uměleckoprůmyslového muzea v Praze, Italsko-české obchodní a průmyslové komory a FAMU (Film and TV School of the Academy of Performing Arts in Prague).

Otevírací doba:

úterý – pátek: 10 - 1 9

sobota, neděle a svátky: 10 – 20

Zavřeno v pondělí

 

Informace o výstavě © Eventiparma.eu

 

Místo konání:
Palazzo del Governatore, Piazza Giuseppe Garibaldi, 19, 43100 Parma
Datum:

Od: 25.5.2019
Do: 28.7.2019

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala