Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

14.5.2020 18:00 - 19:00

Kultura v karanténě: on-line prezentace knih „Grandhotel“ a "Konec punku v Helsinkách" s Jaroslavem Rudišem

Třetím autorem, který se stane součástí naší Kultury v karanténě, je český spisovatel a autor divadelních her a komiksů Jaroslav Rudiš. Prezentace se bude konat tento čtvrtek 14. května v 18 hodin na naší facebookové stránce (Centro Ceco Milano).

 

Rozhovor s autorem povede ředitelka Českého Centra v Miláně Simona Calboli a překladatel a profesor z Univerzity v Padově Alessandro Catalano, který bude tlumočit z češtiny do italštiny. Přítomen bude také Davide Sormani z nakladatelství Poldi Libri.

Kdo je Jaroslav Rudiš?

Jaroslav Rudiš se narodil v severočeském Turnově v roce 1972. Je považován za jednoho z nejoriginálnějších českých autorů dnešní doby. Jeho knihy jsou neodmyslitelně spjaty s rodnou Českou republikou a Německem – zemí, ve které autor žije nyní. V italštině byla kromě knih Grandhotel (Miraggi Edizioni) a Konec punku v Helsinkách (Poldi Libri) publikována také jeho prvotina Nebe pod Berlínem (Atmosphere Libri). Rudiš je autorem komiksové trilogie Alois Nebel, jejíž filmová adaptace byla uvedena na filmovém festivalu v Benátkách. Kromě psaní vystupuje také v kapele Kafka Band, která zhudebňuje texty Franze Kafky.

Foto: Jan Rasch

 

Místo konání:
Facebook Centro Ceco Milano
Datum:

14.5.2020 18:00 - 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala