Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

12.6.2019

„Václav Havel: reflexe 1989/2019“ – konference s Michaelem Žantovským v Miláně

Ve středu 12. června v 18 hod. v auditorium Milánského kulturního centra (Largo Corsia dei Servi 4) se v rámci festivalu „Andiamo al largo“ uskuteční konference s ředitelem knihovny Václava Havla v Praze Michaelem Žantovským. Do italštiny bude tlumočit expert na Itálii, novinář a spisovatel Andreas Pieralli. Setkáním, na kterém vystoupí i radní pro autonomii a kulturu v Lombradii Stefano Bruno Galli, provede novinář Ubaldo Casotto. Ve 21.15 na přilehlém náměstí Beccaria následuje četba „Dopisů Olze“, které se zhostí italská herečka Arianna Scommegna.

 

Organizátorem akce je České centrum Milán ve spolupráci s Generálním konzulátem České republiky v Miláně, ředitelem Milánského kulturního centra Camillem Fornasierim a italskými novináři Marcem Dottim a Edordem Caprinem. Jedná se první ze série akcí věnovaných 30. výročí Sametové revoluce.

 

Michael Žantovský (1949) je český překladatel z angličtiny, tlumočník, psycholog, publicista, spisovatel, politik a diplomat. Vystudoval psychologii na Karlově univerzitě a McGill University v Montrealu. V osmdesátých letech 20. století působil jako nezávislý překladatel, publicista a textař. Přispíval do samizdatového tisku, od roku 1988 byl pražským dopisovatelem agentury Reuters. V listopadu 1989 spoluzakládal Občanské fórum a v lednu 1990 se stal tiskovým tajemníkem a mluvčím prezidenta Václava Havla. Během své politické kariéry působil jako velvyslanec České republiky ve Spojeném království, v Izraeli a Spojených státech amerických. V letech 1996–2002 byl senátorem Parlamentu ČR a předsedou senátního Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost. Je místopředsedou správní rady Aspen Institute Prague, členem programové rady konference Forum 2000 a členem správní rady newyorské Václav Havel Library Foundation. Je autorem životopisu zesnulého prezidenta HAVEL, který vyšel v češtině, angličtině a dalších jazycích v listopadu 2014.

 

Foto © Jakub Plíhal

 

Místo konání:

Largo Corsia dei Servi, 4, Milano

Datum:

12.6.2019

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala