Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

21.9.2019 - 3.11.2019

„Novomanželská ložnice“ Háty Hlavaté k vidění v Itálii

Známá česká umělkyně Hátá Hlavatá představuje v Itálii modernizovanou verzi své „Novomanželské ložnice“. Jedinečná instalace patří ke stálým expozicím zámku Castello di Rivara, situovaném 30 km od Turína. Nejen tuto výstavu je možné navštívit až do 3. listopadu, kdy končí návštěvní sezóna 2019, vždy v sobotu a v neděli v těchto časech 10 – 13 hod., 14 – 18 hod. (nebo dle dohody).

 

Háta Hlavatá (1959) ač je vystudovaná historička a akademická malířka, zároveň je také herečka a tanečnice a právě teď vystupuje ve známém představení „Tango ó tango“ v pražské La Fabrice. „Erotika jako výtvarný fenomén je již od mých studií součástí mnoha kreseb a autorských knih, které vytvářím především na zakázku soukromých sběratelů v Německu a v Itálii,“ říká umělkyně, která v roce 1986 odešla do německého exilu a tam také vystudovala akademii. Do Prahy se vrátila v roce 2003, dnes působí jako asistentka v Museu Kampa.

 

Novomanželské ložnice je instalace, která zahrnuje nejen nábytek a akvarely, ale také sérii dopisů a vlastnoručně vyrobených pohlednic, které Háta Hlavatá skutečně poslala svému partnerovi. Její malba na první pohled zaujme velmi silným erotickým nábojem, který kontrastuje s jemnou citlivostí dalších prací. Společně tak vizualně vypráví jeden milostný příběh ve všech jeho možných nuancích.

 

   

 

Místo konání:
Castello di Rivara, Piazza Sillano, 2 - Rivara (TO)
Datum:

Od: 21.9.2019
Do: 3.11.2019

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala