Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

28.9.2012 19:00

Jáchym Topol: Chladnou zemí

Čtení s Jáchymem Topolem. Důraz bude kladen na jeho nový román "Teufelwerkstatt" (2010, CZ "Chladnou ZEMI"), což je absurdní příběh o bývalém koncentračním táboře v Terezíne, který patří mezi důležitá poutní místa; přičemž bude nově položena a zodpovězena otázka týkající se vztahu k minulosti.

Jáchym Topol, jeden z nejznámějších současných autorů české literatury, vypráví ve svém románu "Chladnou zemí" (2009, „Teufelwerkstatt“) absurdní a až groteskní příběh:  Začíná v bývalém koncentračním táboře Terezín, známém památečním místě.

Román je polemickým komentářem k aktuálnímu vývoji evropských vzpomínkových kultur, ke konkurenci oběti a k instrumentalizaci dějin. Po čtení bude následovat diskuze s autorem .

Český spisovatel Jáchym Topol se narodil 4.8.1962 v Praze. Je synem známého dramatika a překladatele Josefa Topola. Od konce sedmdesátých let byl Topol členem literárního a hudebního undergroundu v Praze. Psal texty pro Psí vojáky a od roku 1980 se podílel na samizdatu. V roce 1985 založil undergroudnový časopid Revolver Revue. Od roku 1989 pracoval jako novinář pro celou řadu časopisu, jmenujme např. týdeník Respekt. Od roku 2009 byl redaktorem deníku Lidové noviny.

Pořadatel:
České centrum Mnichov ve spolupráci s Deutsch-Tschechische Vereinigung e.V. a městem Konstanz

Místo konání:
Rathaus Konstanz, Kanzleistr. 13, Konstanz
Datum:

28.9.2012 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala