Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.11.2014 12:30

Loutkové divadlo Toy Machine v Českém centru

Divadlo Toy Machine režiséra a loutkoherce Tomáše Běhala patří ke špičkovým českým souborům loutkového a objektového divadla pro děti. V sále Českého centra Mnichov uvede inscenaci Rytíři, která tematicky spojuje Legendu o sv. Jiřím s dalšími příběhy o statečných rytířích. V českém jazyce, pro děti od 3 let. Po představení bude následovat divadelní workshop. Ve spolupráci s Kulturním Centrem Mohr-Villa Mnichov, Českou školou bez hranic, Centrem Bavaria Bohemia a za podpory Česko-německého fondu budoucnosti.

Hra "Rytíři" vypráví příběh o rytíři Jiřím , který je pro každé dobrodružství. Sílu té pravé lásky však zatím nepoznal,  takže netuší, co všechno pro ni musí udělat.Chce ale zachránit princeznu Kateřinu, o jejíž kráse se mluví v celé zemi.  Ta má totiž problém a ne jeden, rovnou dva: Chtějí ji také kníže Eman s drakem. Kdo nakonec získá princeznu? Bude opravdu stačit jen porazit draka?

Po představení následuje divadelní workshop. Protože je počet účastníků omezen, přihlaste se prosím e-mailem u Mnichov@csbh.cz

Workshop a divadlo v českém jazyce.

Divadlo Toy Machine se věnuje loutkovému a objektovému divadlu. Předměty denní potřeby ukazuje ve svých představeních v nových souvislostech. Skupina navazuje na tradici českého loutkářství, ale zároveň pracuje s vlastní invencí, kterou dále rozvíjí ve svých hrách. Hlavním vedoucím celé skupiny je loutkoherec, dramaturg a režisér Tomáš Běhal (nar. 1987)  Na loutkové katedře se učil pod vedením doc. Marka Bečky z divadla "Buchty a loutky" a dále pak u "otce" německých loutkářů a loutkářek prof. Hartmuta Lorenze v Berlíně.

Spolek Česká škola bez hranic byl založený v roce 2009 v Mnichově. Jeho hlavním úkolem je zajištění výuky českého jazyka pro bilingvní děti z českých a německých rodin, které žijí na stálo nebo na přechodnou dobu v Mnichově.

Pořadatel:

České centrum Mnichov, Česká škola bez hranic

Za podpory Česko-německého fondu budoucnosti

© Toy Machine

 

 

Místo konání:

Prinzregentenstr. 7
805 38 Mnichov
Německo

Datum:

8.11.2014 12:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala