Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

3.10.2017 - 8.10.2017

Výstava českého skla v Miláně

3. října v 18:00 hodin proběhne v prostorách atria milánského Trienále (Viale Alemagna 6) zahájení výstavy českého skla, kterou organizuje České centrum Milán společně s Velvyslanectvím České republiky v Římě a CzechTrade Italia. Výstava potrvá do 8. října a bude se konat u příležitosti podnikatelského semináře, jehož účelem bude propagace českých výrobců designového skla v Itálii. Výstavu bude možné navštívit vždy od 10:30 do 20:30 hodin.

 

Sklářský průmysl má v České republice dlouholetou tradici a české výrobky jsou pro svou kvalitu proslulé po celém světě. Kvalita českého sklářství je výsledkem více než 700 let zkušeností spojených s neustálou inovací. Tato jedinečná směs tradičního řemeslného zpracování, tvořivosti a inovace činí české sklo jedním z nejúspěšnějších exportních produktů země. Sklářské výtvory českých umělců a designérů historicky obohatily různé prestižní sbírky a vyzdobily pokoje jak vládních budov, tak obyčejných domů.

Na výstavě "L´arte del vetro boemo" bude mit milánské publikum jedinečnou možnost nahlédnout trošku hlouběji pod pokličku tohoto významného českého fenoménu a zblízka si prohlédnout krásná díla a novinky ze současného českého designu.

Na výstavě se představí následující umělci a designéři:

LHOTSKÝ

www.lhotsky.cz

AJETO CZECH GLASS CRAFT

www.ajetoglass.com

ASTERA

www.astera-glass.cz

JITKA SKUHRAVÁ GLASS

www.jitkaskuhrava.com

MERRY CRYSTLAS

www.merry-crystals.cz

NANO4 s.r.o.

www.nano0.cz

CRYSTALITE BOHEMIA – KVĚTNÁ 1974

www.crystalite.it

www.kvetna.it

TABLO

www.tablo.today

Místo konání:

Viale Alemagna 6, Triennale di Milano

Datum:

Od: 3.10.2017
Do: 8.10.2017

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala