Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.10.2017

Vystoupení Vladislava Bláhy na milánském kytarovém festivalu

V pátek 27. října se ve 21:00 hodin v Kostele Nejsvětějšího Srdce Páně (Chiesa del Sacro Cuore) v Ponte Lambru (ulice Parea 4) v Miláně uskuteční druhý koncert kytarového festivalu Milano Classical Guitar Festival, který organizuje sdružení Associazione 800 MUSICA ve spolupráci s Městem Milán. Koncert uvede známého českého kytaristu Vladislava Bláhu, kterého “Music Magazine” označil za jednoho z nejlepších českých kytaristů své generace.

 

Vladislav Bláha absolvoval studia na Konzervatoři v Brně a na hudební Vysoké škole Franze Liszta ve Výmaru, poté získal doktorát na VŠMU v Bratislavě a nyní působí jako docent na JAMU. Během svých studií se zúčastnil několika stáží u významných hudebních osobností, jako například u G. Crosskeyho nebo J.W. Duarteho. Jako sólista se představil na mnoha prestižních koncertních sálech po celém světě a je jediným českým kytaristou, který vystoupil ve slavné Carneige Hall v New Yorku.

Koncert s názvem “Una chitarra virtuosa” zahrne díla jako “Usher Waltz” od ruského skladatele Nikity Koshkina (dílo inspirované slavnou povídkou E.A. Poea “Pád domu Usherů), “Moraviana” od anglického skladatele Johna Duarteho, skladby od Jorge Morela a Manuela De Falla (“Čarodějná láska”, “Třírohý klobouk”, “Krátký život”) a přepis písně “Felicidade” od Carlose Jobima. Zakončen bude dvěma skladbami dalšího významného skladatele a kytaristy ukrajinského původu Štěpána Raka. 

 

Místo konání:

Chiesa del Sacro Cuore in Ponte Lambro

Datum:

27.10.2017

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala