Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.12.2011 - 18.12.2011

11. Mezinárodní filmový festival WATCH DOCS. Lidská práva ve filmu

Od 8. do 18. prosince se ve Varšavě bude konat 11. Mezinárodní filmový festival WATCH DOCS - jedna ze dvou největších přehlídek na světě věnovaných lidským právům. Z ČR se účastní i Rostislav Valvoda, Jaroslav Valuch a Hana Kulhánková z české organizace Člověk v tísni.

Během 10 dní budou mít diváci možnost zhlédnout na 90 filmů z celého světa, v nichž se angažovanost lidskými právy spojuje s filmovým uměním. Všechny projekce jsou zdarma a budou se konat na několika místech ve Varšavě: v kině Lab, kině Muranów, kině Kultura a ve Staré knihovně Varšavské univerzity.

Více informací o festivalu: http://watchdocs.pl/

Rostislav Valvoda je projektovým koordinátorem ve Východoevropské sekci Centra pro demokracii a lidská práva společnosti Člověk v tísni. Je spoluautorem projektu putovní fotografické výstavy „Volby bez volby. Bělorusko – březen 2006“ věnované prezidentským volbám roku 2006 v Bělorusku. Pracuje rovněž jako překladatel a koordinátor řady mezinárodních projektů, zahraničních cest, vzdělávacích programů.

Na festivalu Watch Docs se v sobotu 10. prosince od 17:30 v CSW Zámku Ujazdowského zúčastní diskuse věnované výstavě „Umlčení. Vraždy obránců lidských práv v Rusku“ – výstava fotografií věnovaná ruským novinářům, aktivistům a právníkům, kteří přišli o život v boji za lidská práva. Spoluautorem výstavy je organizace Člověk v tísni.

Výstava bude přístupná v termínech 10. prosince 16.00 – 20.00, v neděli 11. prosince 12.00 – 20.00 a ve všední dny 14.00 – 20.00 v Galerii Laboratorium (CSW Zámek Ujazdowski).

Více informací o výstavě: http://www.cuni.cz/IFORUM-3706.html

Jaroslav Valuch je manažerem Programu sociálních inovací na Mezinárodním festivalu lidských práv Jeden svět v Praze. Pracuje jako konzultant a lektor aktivistů ve střední a východní Evropě, na Balkáně, Kavkaze a v jihovýchodní Asii. Je zakladatelem a jedním z koordinátorů „Standby Task Force - Online Volunteer Community for Live Mapping“. V roce 2010 spoluzakládal platformu Ushahidi pro mapování krize po zemětřesení na Haiti, kde pracoval i jako terénní pracovník ve městě Port-au-Prince.

Na festivalu Watch Docs  se 17. prosince. 14,30 - 16,15 bude podílet na semináři  Změň svět pomocí nových technologií v Galerii Laboratorium CSW, v jehož rámci povede v angličtině setkání New Media for Social Change. Pokrok v informačních technologiích umožňuje, že se stávají stále důležitějšími pro aktivity NGO – sociální kampaně, ale také v činnosti advokacie (advocacy). Během workshopu mezinárodní odborníci ukážou, jak pomocí nových technologií můžeme mít vliv na to, co se kolem nás děje.

http://watchdocs.pl/imprezy-towarzyszace/warsztaty-zmieniaj-swiat-poprzez-nowe-technologie/

Hana Kulhánková je ředitelkou českého festivalu dokumentárních filmů s tematikou lidských práv Jeden svět (One World), který probíhá pod patronátem Václava Havla. Je to jeden z největších festivalů svého druhu na světě. Hana Kulhánková je odbornicí na genderovou problematiku, kromě festivalu Jeden svět pracovala i jako dramaturg programu pražského filmového festivalu Febiofest.

Na festivalu Watch Docs se zúčastní konference „Práva člověka – současný stav diskuse“, jež se uskuteční 8. – 10. 12. 2011 v sálu 200 na Małym Dziedzińcu Varšavské univerzity.  Vystoupí 10. prosince v 15:30 – 17:00 v rámci VIII zasedání konference pod názvem: Propagace a výuka lidských práv – jak využít renesance dokumentárního filmu?

Více informací a program konference naleznete na:

http://www.edukacjaprawnicza.pl/aktualnosci/a/pokaz/c/artykul/art/miedzynarodowa-konferencja-prawa-czlowieka-wspolczesny-stan-dyskusji.html

Místo konání:

CSW Zamek Ujazdowski, kino Muranów, kino Kultura oraz Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego (kampus UW)

Datum:

Od: 8.12.2011
Do: 18.12.2011

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala