Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

26.2.2011 19:00 - 21:00

Don Gio

Filmová řada "Don Juan" EUNICu Berlín

CZ 1992, 96 min., Originální znění s anglickými titulky

Režie: Šimon Caban, Michal Caban

Hrají: Karel Roden, Jaroslav Dušek, Chantal Poullain-Polívková, Václav Chalupa, Marian Roden a další

 

Se svou tanečně-divadelní skupinou Baletní jednotka Křeč realizovali bratři Šimon a Michal Cabanovi od roku 1991 mnoho divadelních představení, multimediálních výstav či filmových a televizních inscenací. V roce 1992 vytvořili expresivní horor Don Gio: filmový experiment, koncipovaný jako moderní variace na nesmrtelnou Mozartovu operu Don Giovanni. Italský producent a představitel hlavní role Don Gio bojuje o budoucnost plánované operní produkce s lakomým divadelním ředitelem na jedné straně, na druhé pak s nepraktickým režisérem. Předloha a postavy opery se ve filmu mísí do jedné neřešitelné skládačky dramatu, tance a morbidity, ve které se odráží mimořádná hudební a filmová choreografie příběhu Dona Giovanniho.

„Mozartova strhující hudba zde byla tak přepracována, a že by se sám autor – podle přání tvůrců - asi nevyhnutelně obrátil v hrobě. Je to výstřední reakce na Amadea, na kterém se bratři Cabanovi podíleli jako asistenti Miloše Formana"(Roland Rust).

Společná akce EUNICu Berlín a Zeughauskina, které promítne v rámci projektu o Donnu Juanovi 11 filmových produkčních filmů z Evropy od 22.2. do 6.3. 2011

 

Sobota, 26.2., 19.00 hod.

Zeughauskino, Deutsches Historisches Museum, vstup od řeky Sprévy, Unter den Linden 2, 10017 Berlín

Vstupné: 5,- €

 

Místo konání:

Zeughauskino

Datum:

26.2.2011 19:00 - 21:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala