Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

28.11.2013 19:00

Praha. Město v biografiích

Praha je mimořádné město s fascinujícími osobnostmi. Co by byla Praha bez Bedřicha Smetany a jeho „Vltavy“, bez tajemnem čišícího Kafky, nebo bez mistrovského režiséra Miloše Formana? Norbert Schreiber představuje nevšedního turistického průvodce (MERIAN porträts, D 2013).

Praha je mimořádným městem. Nejen díky kostelům se zlatými střechami a dalším nádherným budovám, nýbrž zejména díky svým neobyčejným obyvatelům. Fascinující osobnosti dodnes ovlivňují život české metropole.

„Praha – město v biografiích“ popisuje životní příběhy slavných pražských osobností. Co by byla Praha bez Bedřicha Smetany a jeho „Vltavy“, bez tajemnem čišícího Kafky, nebo bez mistrovského režiséra Miloše Formana?

20 vybraných životopisů představuje historický i akruální obraz města. Kniha provádí čtenáře Prahou a představuje pamětihodnosti, jež se k jednotlivým osobnostem vztahují: pomníky, ulice, kavárny, zámky, muzea či pamětní tabule.

Prostřednictvím textu a obrazu představuje autor Norbert Scheiber trochu jiný druh turistického průvodce.

Norbert Scheiber se živí již více než 40 let jako žurnalista a spisovatel. Od roku 1970 pracoval pro ARD jako korespondent, redaktor, moderátor a reportér v oblastech politiky, publicistiky a kultury. Vydal přes deset knih na téma demokracie, Evropa, Rusko a Česká republika – m.j.  knihy o Lence Reinerové či Českém lese. Více informací naleznete na www.norbertschreiber.de.

Praha. Město v biografiích vychází roku 2013 v řadě „Merian porträts“.

Akci pořádá České centrum ve spolupráci s Travel House Media GmbH.

Místo konání:

Prinzregentenstr. 7
805 38 Mnichov
Německo

Datum:

28.11.2013 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala