Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

5.11.2014 19:00

Swingtime

Pravidelný filmový večer v mnichovském kině Arena Filmtheater, které je také spoluorganizátorem akce. Tentokrát si diváci filmem Swingtime připomenou období 50. let v Československu, kdy Státní bezpečnost za účelem zadržení lidí, kteří se pokoušeli o ilegální odchod do zahraničí, vytvářela falešné hranice. Film získal mnohá ocenění (hlavní cena za nejlepší televizní film na festivalu ve francouzské Remeši, čtyři ceny v rámci ocenění Elsa 2005 aj.

2006, 90 Min., OmU

Režie: Jaromír Polišenský

Scénář: Jan Drbohlav

Hrají: Vladimír Dlouhý, Ingrid Timková, Alois Švehlík, Michal Dlouhý, Saša Rašilov nejml., Otakar Brousek ml., Michal Pavlata a další

Odporný podvodný manévr československé tajné policie: V letech 1949 – 1952 zinscenovala uvnitř země nepravé státní hranice se Spolkovou republikou Německo. Snímek Swingtime vypráví příběhy lidí, kteří se pokusili tyto uměle vytvořené hranice překročit a tím uprchnout z „nesvobody“ diktátorského režimu. Film, který v sobě spojuje mnoho pravdivých skutečností.

Swingtime se bude promítat v originálním znění. Německé titulky ke snímku byly připraveny v zimním semestru 2013/14 v rámci projektu dvojjazyčných studentů „Bohemica“ / Česko-německých studií na univerzitě v Řezně.

Ukázka z filmu:

Vstupné: 6 €

Pořadatelé:

Arena Filmtheater, České centrum Mnichov

 

Místo konání:

Arena Filmtheater, Hans-Sachs-Str. 7, 80469 München

Datum:

5.11.2014 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala