Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

15.11.2019 14:30

Biografie Jana Palacha na knižním festivalu BookCity Milano

Kniha spisovatele Jiřího Lederera „Jan Palach. Zpráva o životě, činu a smrti českého studenta“ (Schena Editore, 2019) byla nedávno přeložena do italského jazyka. Překladatelkou knihy je Tiziana Menotti, ta ji společně s profesorem italské univerzity Alessandrem Vitalem představí v pátek 15. listopadu od 14.30 hodin na knižním festivalu BookCity Milano.

 

Kniha o Janu Palachovi významného a uznávaného českého novináře a publicisty Jiřího Lederera se zařadila již při prvním vydání v roce 1990 mezi základní literaturu k tomuto odvážnému a tragickému příběhu naší novodobé historie. Kniha přináší Palachův životní příběh přirozeně na pozadí dobových událostí v Československu, zaměřuje se ale i na podobné případy jinde v Evropě. Biografie je autorovým přístupem – houževnatostí ve snaze zahrnout veškeré relevantní informace k případu a zároveň snahou o nezaujatost a citlivost při jejich interpretaci – dílem vysoké novinářské profesionality a stále aktuálním textem o jedinečné osobnosti Jana Palacha i jedinečné době. (zdroj: databazeknih.cz)

Jiří Lederer (1922 - 1983) byl český rozhlasový a televizní kritik, novinář a publicista, esejista, spisovatel. Aktivně se zúčastnil pražského jara, po invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa byl vězněn komunistickým režimem. V roce 1980 byl v rámci akce Asanace donucen k emigraci do Spolkové republiky Německo, kde v roce 1983 zemřel.

Tiziana Menotti (1954) je italská bohemistka, která se věnuje převážně překladům dokumentární české literatury. Její první přeloženou publikací byla kniha vzpomínek s titulem „Děkuji, mám se výborně“ (Medusa, 2010) proslulého českého publicisty Ivana Medka.

 

Místo konání:

Via Conservatorio, 7, Milano

Datum:

15.11.2019 14:30

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala