Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

20.8.2020 - 29.8.2020

11SEM – Medzinárodne sochárske sympózium Hommage á EM

Projekt mezinárodního sympozia Hommage á Erna Masarovičová je kreativním mezioborovým setkáním umělců z různých oblastí vizuálního umění - sochařů, šperkařů, malířů, výtvarníků tvořících site-specific díla, přičemž základním materiálem sympozia je kov. Sympozium se koná na počest celoživotní tvorby akad. soch. Erny Masarovičové, slovenské umělkyně, zakladatelky moderního slovenského šperkařství a medailérství, a to v autentických prostorách jejího domu a ateliéru. Na sympoziu se představí čeští umělci Kurt Gebauer, Igor Šalamoun, Jan Krtička, Vladimir Říha a další.

 

Kurátoř: Vladimír Beskid,  Mária H. Nepšinská, Martin Verner 

12SEM Projekt mezinárodního sympozia Hommage a Erna Masarovičová / koná se od roku 2009 /, je kreativním mezioborovým setkáním umělců z různých oblastí vizuálního umění - sochařů, šperkařů, malířů, site specific umělců, kde základním materiálem sympozia je kov-železo -cor-ten. /

Sympozium se koná na počest E. Masarovičovej, slovenské sochařky zakladatelky moderního slovenského šperkařství a medailérstva v autentických prostorách jejího domu a ateliéru.

Autorkou projektu je sochařka Katarína Kissoczy, která Dvanáctá rok organizuje sympozium, kterého se zúčastnilo již přes 150 významných osobnosti z různých oblastí umění ze Slovenska, České republiky, Německa, Finska, Francie, Polska, Maďarska ale i Mexika a USA.

 

Vernisáž: 29.8.2020.o 17:00

 

Zdroj: TS SEM 2020

foto (C) SEM

 

 

Místo konání:

Bratislava, Eko galéria Záhrada, Langsfeldova 2

Datum:

Od: 20.8.2020
Do: 29.8.2020

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala