Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.6.2018 - 31.8.2018

12 světů - výstava české knižní ilustrace pro děti spojená s dílnami

Výstava grafiky oceněných českých ilustrátorů, doprovázející projekt Polsko-české literární jaro 2018. Kromě samotné expozice proběhnou i dílny pro děti (4. března a 18. března). Lektorky workshopů: známé a respektované ilustrátorky z obou zemí - Ewa Solarz, Ewa Stiasny a Eva Volfová.

 

Včera kralovali ilustraci původní české knihy pro děti Zdeněk Miler, Květa Pacovská, Miroslav Šašek, Jiří Trnka, Štěpán Zavřel nebo Helena Zmatlíková. A dnes? Kdo jde po svém v jejich stopě? Kdo sbírá body doma i v cizině? Třeba dvanáctka výše jmenovaných. Co jméno, to vlastní výraz potvrzený v řadě knižních publikací ceněných kritikou i čtenáři. Co autorské dílo, to specifický svět míst, postav, dějů. A nejen slovem a obrazem, ale i v dotyku s dalšími médii, jako film, performance, hudba, divadlo, fotografie. Račte vstoupit. Kolik světů znáš, tolikrát jsi člověkem.

Ilustrátoři současné české knihy pro děti:

David Böhm, Pavel Čech, Dan Černý, Lucie Dvořáková, Renáta Fučíková, Vendula Chalánková, Lucie Lomová, Galina Miklínová, Petr Nikl, Jaromír Plachý, Vhrsti

Kurátor: Radim Kopáč

Místo konání:

Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20, 00-324 Warszawa

Datum:

Od: 8.6.2018
Do: 31.8.2018

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala