Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

16.12.2012 20:30

Tantehorse - S/he is Nancy Jo

NĚMECKÁ PREMIÉRA: Transsexualita, odcizení těla, samota uvnitř společnosti proto, že je je člověk "jiný a touha po štěstí a svobodě jsou ústředními motivy tanečního a vizuálního projektu s dokumentárním charakterem.

Taneční a vizuální projekt, který je ovlivněn street artem, hip hopem a pouličním baletem.

Transsexualita, odcizení těla, samota uprostřed spolčnosti proto, že člověk je "jiný" touha po štěstí a svobodě jsou ústředními motivy tanečního a vizuálního projektu s dokumentárním charakterem, jejíž hlavní protagonistkou je Miřenka Čechová.

Představení vypráví příběh o transexuálech, které režisérka Miřenka Čechová potkala, se kterýma žila a se kterýma se spřátelila. V představení jsou ztvárněny různé okamžiky ze života a probléml transsexuálů z pohledu rodiny, kultury a politiky.

Režisérka Miřenka Čechová o inscenaci říká: “Jako umělkyně je citím být povinnována mluvi o různých tabu. Chtěla bych překročit hranice divadla k něčemu vážnějšímu a důležitějšímu".

V „S/he is Nancy Joe“ spojuje Miřenka Čechová pouliční balet s komiksovým pozadím, které funguje jako druhý vypravěč. Společně s hudbou a komantářema vzniká se tak vytváří atmosféra, při které divákovi běhá mráz po zádech - "a jako ranní studená sprcha  otevírá představení divákovy oči."

 

Miřenka Čechová - je česká herečka, choreografka a režisérka. Její tvorba byla uveřejněna v Evropě i zámoří. Za svoji Dark Trilogy byla nominována na cenu Theater Journal a nedávno i na ocenění Helen Heys. Ve svém díle se Čechová snaží snoubit klasický balet, popový a rockový tanec spolu s pantomimou a klasickým herectvím.

Taneční a vizuální projekt „S/he is Nancy Joe“ se věnuje genderové problematice, rovnoprávnosti pohlaví, lidským právům vztahu společnosti k menšině. Režisérka a herečka Miřenka Čechová k představenní uvádí: “Jako umělkyně se cítím být povinnována otevírat ožehavá společenská témata a vyjadřovat se k nim. Chci překračovat hranice konvenčního divadla a dostat se zároveň k něčemu důležitějšímu, Představení v sobě spojuje animaci s tancem a divadlem a je inspirováno současným street atr uměním.

Koncept: Miřenka Čechová und Meghan Raham

Režie, Choreografie: Miřenka Čechová

Kostým: Meghan Raham

Comic: Milos Mazal

Hudba: Matous Hekela

Animace: Tomsa Legierski

Světelný design: Martin Spetlik

Graffiti: Jan Miko

Pohybová spolupráce: Roman Horak, YouYa

Produkce: Judita Hoffmanova, David Prokopic

Expertní poradce: Helena Čechová

 

Pozvánka ke stažení:

Vstupné: 16 / 10 Euro 
Rezervace: tickets@i-camp.de

Organizátor: České centrum Mnichov, Bezhlaví o.s., za pomoci i-camp / Neues Theater München 

Představení se uskuteční v rámci Ozvěn Mezinárodního festivalu Nultý bod/ Zero Point 2012

Facebook: https://www.facebook.com/events/118826228276630/

Místo konání:

Entenbachstraße 37, München, i-camp

Datum:

16.12.2012 20:30

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala