Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

15.12.2012 20:30

Spitfire Company: Hlas Anne Frankové

PREMIÉRA V MNICHOVĚ: Tanečně divadelní představení vypráví příběh židovského děvčete Anne Frank zcela novým způsobem. Mistrovský kousek expresivního tanečního divadla s vynikající představitelkou v hlavní roli Miřenkou Čechovou.

Hlas Anne Frankové (The Voice of Anne Frank)

Tanečně divadelní představení vypráví příběh židovského děvčete Anne Frankové zcela novým způsobem. V hlavní roli se představí excelentní Miřenka Čechová.

V představení „Hlas Anne Frankové“ jsou inscenovány radosti a strasti třináctiletého děvčete. Za druhé světové války byla Anne donucena se skrýt v jedné ze zadní části domu. Z deníku Anne Frankové jsou však slyšet i další hlasy. Hlasy lidí, kteří přežili i hlasy těch, kteří nepřežili. Život Anne nekončí na poslední stránce deníku, nýbrž v koncentračním táboře. Co víme o těch, kteří byli donuceni žít své neživoty a o těch, kteří byli umučeni k smrti? Za tento mistrovský kousek obdržela Miřenka Čechová Fulbrightovo stipendium.

Spitfire company představuje rychle se vyvíjející platformu české hudební a tenční scény. Inscenace tohoto souboru obsahují prvky činohry, experimentálního tance a dalších elementů překračujících za hranice žánrů.

Miřenka Čechová - je česká herečka, choreografka a režisérka. Její tvorba byla uveřejněna v Evropě i v zámoří. Za svoji Dark Trilogy byla nominována na cenu Theater Journal a nedávno i na ocenění Helen Heys. Ve svém díle se Čechová snaží skloubit klasický balet, popový a rockový tanec spolu s pantomimou a klasickým herectvím.

 

Herci: Miřenka Čechová

Scénář: Miřenka Čechová, Petr Boháč

Režie: Miřenka Čechová, Petr Boháč

Světla: Martin Špetlík

Produkce: Aneta Kafková

Scéna a kostýmy: Petra Vlachynská und Ivanka Kanhouserová

Pozvánka:  

Vstupné: 16 / 10 Euro 
Rezervace: tickets@i-camp.de

Organizátor: České centrum Mnichov, Bezhlaví o.s., za pomoci i-camp / Neues Theater München 

Představení se uskuteční v rámci Ozvěn Mezinárodního festivalu Nultý bod/ Zero Point 2012

Facebook: https://www.facebook.com/events/488724544492626/

Místo konání:

Entenbachstraße 37, München

Datum:

15.12.2012 20:30

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala