Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

18.1.2020 18:30 - 22:30

Současný český design: (RE)GENERATION!

Neformální setkání u příležitosti konání veletrhu Maison et Objet, jehož téma (RE)GENERATION! je aktuální i pro současný český design. Host večera, Danica Kovářová, novinářka a kreativní konzultantka, představí historický vývoj českých firem i současnou českou tvorbu v oblasti užitého designu, optikou tématu re-generace.

Srdečně vás zveme na neformální setkání u příležitosti konání veletrhu Maison et Objet, jehož téma (RE)GENERATION! je aktuální i pro současný český design.

Danica Kovářová, novinářka a kreativní konzultantka, představí historický vývoj českých firem i současnou českou tvorbu v oblasti užitého designu, optikou tématu re-generace.

Anotace: Téma Re-Generace by v případě českého designu vyneslo na celý semestrální kurz, ne na jedinou přednášku, protože se dá vztáhnout obecně k obnově celého kulturního prostředí posledních 30 let od revoluce, k znovudefinování řetězce zadavatel-designér-produkt-komunikace-prodej, k obnovení úzké spolupráce výrobců a designérů a současně k postupnému větvení a boomu celého oboru, ke němuž patří také neustále se rozšiřující se počet samostatných autorských studií a producentů, souběžně se zapojením nových generací tvůrců až po studenty. Zaměřím tedy záběr jen na vybrané tradiční české firmy a značky s dlouhou historií působící ve skle, porcelánu nebo kovovýrobě, také na jedinečné fenomény jako je český plakát a ilustrace či hračka a loutka. A na příkladech ukážu jejich nový reprezentativní look pro 21. století.

Využijte této příležitosti k návštěvě výstavy ikonických českých hraček Mini Wonders, která bude výjimečně přístupná po dobu konání večerní akce.

Místo konání:

18 rue Bonaparte
75006 Paříž
Francie

Datum:

18.1.2020 18:30 - 22:30

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala